Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Fénixův řád - chyby ve filmu

1.) [ostatní] Když začala bitka Brumbál proti Voldemortovi Bellatrix šla do krbu a zmizla v zelenejch plamenech ale to se dá jenom s pomocí Hop-Šup prášku.

2.) [posloupnost] Lucius Malfoy má srandovní hůlku se stříbrným hadem, která se dá zasunout do jeho hole. Na odboru záhad vytáhne hůlku, v dalších záběrech je střídavě zasunutá a vysunutá. Přitom Malfoy neměl čas s hůlkou cokoli dělat.

3.) [posloupnost] V HP a Tajemná komnata Raddle drží hůlku v pravé ruce. V Ohnivém poháru drží hůlku v levé a ve FŘ zase v pravé ruce. Pochybuji, že by byl jeden rok pravák a další rok levák. Režiséři si zřejmě moc zahrávají...

4.) [posloupnost] Ve třetím díle jsou takové modré kočáry (ty, co žáky odvážejí do školy). Ale v pětce jsou jenom takové vozy bez střechy.

5.) [logické chyby] Je divné, když jdou Harry, Ron, Hermiona, Lenka, Ginny a Neville na ministerstvo kouzel, že tam nikdo není. Určitě by tam měli být alespoň nějací úředníci a hlídač, protože by si tam mohl chodit úplně každý. Zřejmě to tam nedali, aby mohli klidně projít.

6.) [ostatní] Když si Neville čte noviny, tak říká: Masový útěk z Azkabanu! Přitom článek masový útěk z Azkabanu má přesně z druhé strany, než kam kouká.

7.) [posloupnost] Když Voldemort a Brumbál bojují, je Harry asi 10metrů za Brumbálem. V příštím záběru je jen asi metr za ním a Brumbál jej chrání před kletbami. Další příklad špatného sestříhání jinak pěkného filmu.

8.) [viditelné vybavení/štáb] Když jsou v síni věšteb, v některých záběrech je vidět, že mají na konci hůlek žárovky.

9.) [audio-chyby] Když Bellatrix praští hůlkou Nevilla do krku, ozve se skleněný zvuk. Trošku divné, když narazilo jen dřevo do kůže a jediný skleněný předmět v místnosti je věštba.

10.) [posloupnost] Když Brumbál a Voldemort bojují, Harry je bokem k nim a částečně schovaný v krbu. Vzápětí je k nim čelem bez toho, aby se otáčel.

11.) [posloupnost] Když Hermiona schazuje na Smrtijeda skleněné koule z regálu tak při tom nemluví, neverbální kouzla se ale učí až v 6 ročníku.

12.) [chyby v animaci/efektech] Kdyz Neville používá v komnatě nejvyšší potřeby kouzlo experiarmus tak to je kouzlo co vyhodí hůlku soupeřovy z rukou. Ale když jsou v Londýně v místnosti plných věštících koulí tak Neville použije kouzlo experiarmus a to toho chlapa úplně odhodí. Nemělo mu to jenom vyhodit hůlku z ruky?

13.) [audio-chyby] Když Hermiona řekne Umbridgeové, že je v lese Brumbálova tajná zbraň, Umbridgeová ještě chvíli pohybuje ústy, jako by něco říkala, ale nic se neozve!

14.) [posloupnost] Když jsou studenti v komnatě nevyšší potřeby, stojí do kruhu a používají kouzla, tak Nevile použije kouzlo experiarmus. V dalším záběru ho udělá taky a to se všichni radují, že už ho konečně umí, i když ho před tím normálně udělal.

15.) [ostatní] Umbridgeová se do Komnaty nejvyšší potřeby dostane tak, že probourá zeď. Do Komnaty se ale dostane jen ten, kdo přesně ví, na co slouží. (V knize jí to prozradila Marrieta, takže se Vyšetřovatelský výbor mohl dostat dovnitř.)

16.) [ostatní] Výnosy Dolores Umbridgeové jsou na stěnách upevněny pomocí hřebů. Kouzelníci na tohle mají ale kouzlo trvalého přilnutí.

17.) [úmyslné chyby] V celém filmu nemá Brumbál své pulměsícové brýle.

18.) [logické chyby] Pokud mohla Hermiona sundavat kouzlem věštby z regálů a shazovat je na hlavu smrtijeda, tak proč smrtijedi prostě nepoužili levitační kouzlo a nesundali tu věštbu kouzlem?

19.) [posloupnost] Ke konci filmu při boji má Lenka odřenou pusu a teče jí krev, ale v dalším záběru už je nalíčená a krev jí neteče.

20.) [faktické chyby] Je nesmysl, aby poslouchali v Bradavicích rádio, když tam takové věci nefungují.

21.) [faktické chyby] Při psaní zkoušek NKÚ jsou ve stejné místnosti s Harrym i Weasleyova dvojčata. Ta už ale zkoušky dávno udělala, jsou přece starší, tak jak to, že také skládají zkoušky?

22.) [logické chyby] Při souboji smrtijedů a členů Fénixová řádu v kruhové místnosti s kameným obloukem na odboru záhad používají Harry i Sirius proti smrtijedům neverbální zaklínadla, avšak ty se Harry uči až v šestém ročníku!

23.) [faktické chyby] Hned na začátku filmu, když Fénixův řád vyzvedne Harryho a letí přes Londýn, tak letí na košťatech v malé výšce. Není to trošku v rozporu se zákonem na utajování kouzel?

24.) [ostatní] Když se Harry po příjezdu do Prasinek dívá na Cho, jak odjíždí kočárem do Bradavic, žádný testrál tam není. Vidí až toho, co táhne kočár, kde sedí Lenka. Proč neviděl hned toho prvního?

25.) [ostatní] Na koni po bitvě Brumbála s Voldemortem je v tom prachu plno stop, ale jak se tam objevily, když tam nikdo nepřešel? Že by mnohokrát znovu zkoušená scéna?

26.) [posloupnost] V prvním dílu Harryho Pottera stojí Hadridův srub na louce, která se táhne až k hradu. Ale ve čtvrtém a pátém díle je srub pod strmou skálou. Že by se Hadrid přestěhoval?

27.) [ostatní] Na některých záběrech Harry má v obroučcích sklíčka a v některých ne. To sice už neměl i v dřívějších dílech, ale řekla bych, že v tomto díle nemá sklíčka snad vůbec.

28.) [logické chyby] Když se Harry dívá do Snapeových vzpomínek, tak vidí otce, jak proti Snapeovi použije zaklínadlo Impedimenta. Snape se ale pověsí do vzduchu za kotník a to je Levicorpus.

29.) [logické chyby] Když se Harry baví po polibku s Cho s Ronem a Hermionou, Hermiona vysvětluje, jak se asi Cho musí cítit. Zmíní se, že má strach, že propadne u zkoušek NKÚ. Ale zkoušky tento rok dělá Harry a jeho třída a Cho je o rok starší, musí je mít už za sebou.

30.) [ostatní] Utočící mozromorové nemáji pláště. V trojce ovšem ano, a i když zautočí na Azkaban, taky mají pláště.

31.) [ostatní] Lenka použije proti Smrtijedovi zaklínadlo Levicorpus a Smrtijed odletí až někam za regály. Avšak v 6. díle se dočteme, že Levicorpus je zaklínadlo po kterém se pověsíte za kotník.

32.) [ostatní] V celém filmu má Daniel Radcliffe modré oči. Harry Potter má ale oči zelený. A takhle je to i v některých scénách ostatních dílů.

33.) [posloupnost] Ve scéně, kde Harry přitáhne bratrance domu po útoku mozkomorů, mu dá strýc kýbl a vždycky když se změní záběr, tak se Dudley dívá jinam.

34.) [posloupnost] Ve velkém množství záběrů Harry Potter nemá svou jizvu.

35.) [posloupnost] Když Harry, Ron a Hermiona stojí na mostě po tom, co byla Dumbledorova Armáda odhalena, a Ron s Hermionou přesvědčují Harryho, že to není jeho vina, Hermiona má svetr z kterého z ramenou visí 2 červené stuhy, ale v dalším záběru je má Hermiona přehozené před ramena, a pak je má zas normálně