Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Kámen mudrců - chyby ve filmu

1.) [logické chyby] Když Hagrid přijede pro Harryho do chatrče, tak zapálí oheň bez toho, aby cokoliv řekl. Ale pokud vím, tak čarovat bez použití verbální čarovné formulky se učí v 6.ročníku. A Hagrida přece vyhodili předtím, než měl možnost se to naučit.

2.) [logické chyby] Když jsou na začátku filmu v té chýši a Hagrid ohne Drusleovi brokovnici, nemohl přece vystřelit do toho stropu, zbraň by mu vybuchla v ruce.

3.) [logické chyby] Při famfrpálu, když má Flint poprvé míč a letí s ním k Nebelvírské bráně, se mu snaží Harry vzít míč. Jenže Harry je chytač a nic kromě Zlatonky by ho nemělo zajímat.

4.) [logické chyby] Když poprvé přijde Hermiona za Harrym a Ronem do kupé ve vlaku, Harry má rozbité brýle a Hermiona mu je mávnutím hůlky spraví. Ale co výnos o omezení kouzel nezletilých kouzelníků, zákaz kouzlení mimo školu? Nebo snad oculus reparo není kouzlo?

5.) [posloupnost] Nebelvír hraje zápas proti Zmijozelu. Když Harry vyrovná svůj svislý let a natahuje se pro zlatonku, můžete si všimnout, že se až nebezpečně přibližuje k brankovým obručím před sebou. V dalším záběru jsou, ale obruče zase bezpečně vzdáleny od Harryho.

6.) [ostatní] Ve scéně, kdy Harry chytne pamatováčka, vykukuje profesorka McGonagallová z vysokého okna budovy. Během pár vteřin, kdy se Harry vrátí, už si to k němu mašíruje po trávě. Fajn, jenže to by nemohla stihnout. A pokud se někdo ohledně této chyby chce odvolat na přemisťování, to se v Bradavicích používat nedá.

7.) [logické chyby] Když Dursley vrtá prkno na dveře, aby Harry nedostával dopisy, je vidět, že vrtá hluboko, avšak když prkno vyrazí dopisy není na dveřích vidět žádnou díru.

8.) [posloupnost] Když utíkají před paní Norisovou (školníkova kočka), tak Hermiona otevírá dveře a vytáhne čerodějnickou hůlku pravou rukou, ale v dalším záběru ji drží levou.

9.) [posloupnost] Když jde "trio" a Malfoy s Hagridem do Zapovězeného lesa, tak jim Hagrid říká, kdo s kým půjde a jde mu jasně pára od pusy (ze zimy). V jakýchkoliv následujících záběrech nejde Hagridovi ani komukoliv pára od pusy!

10.) [ostatní] Ve filmu Harry Potter a kámen mudrců dává Brumbál Harryho Dursleyům před práh jejich domu v zavinovačce jako malé miminko. Ale v díle Harry Potter a tajemná komnata, když ukazují jak Voldemort zabíjí Harryho mamku, tak už tam sedí v postýlce o dost větší. A k Dursleyům přišel až pak a byl najednou malinký.

11.) [posloupnost] Když je Harry poprvé na hodině lektvarů, tak moc nedává pozor a něco si píše na pergamen. Je to text napsaný malými písmeny, který zabírá sotva půl stránky. Pak je ale pohled na Harryho zepředu a před sebou má pergamen, který je celý popsaný textem. Písmena v textu jsou daleko větší než ty, co psal předtím.

12.) [posloupnost] Poté co si Harry vyzkouší druhou hůlku, odloží ji před knihu podél první hůlky. Prázdnou schránku od této druhé hůlky vrátil majitel krámku zpět do regálu, vedle knihy stále leží schránka od první hůlky (s fialovým polstrováním). Poté, co si Harry vybere třetí hůlku, leží před knihou opět jen jedna hůlka a zmizela i schránka od první hůlky, přitom majitel krámku neměl evidentně čas nic z toho uklidit.

13.) [logické chyby] Když jede Harry a Ron v kupé, přijde k nim Hermiona a řekne jim, ať si obléknou hábity, protože budou brzy vystupovat. Jenže když jim to řekne, je venku za okny světlo a když přijedou do Bradavic, tak je venku tma.

14.) [logické chyby] Když se rodina Dursleyových vrací ze ZOO, tak strýc Vernon zavře Harryho do přístěnku. Na dveřích přístěnku jsou otvory (je to zlaté, něco jako malé okýnko). Strýc Vernon řekne Harrymu, že kouzla neexistujou a potom přibouchne okýnko a do okna pak nejde světlo. Čím to asi strýc Vernon mohl přibouchnout, když z druhé strany je jasně vidět, že tam žádné dvířka na zveření okýnka nejsou?

Poznámka: Vyjádření uživatele kaje: S největší pravděpodobností se jedná o dvojitý mosazný plech s otvory - jedna část je pevně vsazena do dveří, druhá je posuvná - k tomu slouží ten mosazný výstupek na mřížce-pak stačí jen posunout mřížku do strany a otvory se zakryjí.

15.) [posloupnost] Profesor Quirrell vběhne do Velké síně a začne křičet, že troll je ve sklepení a pak omdlí. O scénu později ale leží jinak, než když omdlel. Dobře to jde vidět na jeho nohou.

16.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Dudley ztratí rovnováhu a spadle do hadova terária, všimněte si, že pozice jeho vlasů se pořád mění. Dobře to jde poznat na jeho mokré ofině.

17.) [úmyslné chyby] Ve scéně kdy Oliver Wood (kapitán Nebelvírského famfrpálového mužstva) vypouští míče, aby je předvedl Harrymu, tak vypustí Zlatonku a Harry se na ni užasle dívá, Wood hledí úplně jinam jako by ji nemohl najít a až po chvíli se kouká správně...že by ji neviděl, i když mu lítá před nosem?

18.) [ostatní] když se Harry na konci filmu dívá do zrcadla, kde stojí Quirrel, tak se do toho zrcadla dívají oba. Ale když se tam Harry dívá s Ronem, ani jeden tam nic nevidí, přitom Harry tam uviděl kámen mudrců.

19.) [logické chyby] Když Brumbál přinese Harryho Pottera k Dursleyovým, všimněte si auta před domem. Když byl Harrymu rok, tak taková auta se ještě nevyráběla, po 10 letech tam stojí to samé.

20.) [logické chyby] Když Harry, Ron a Hermiona najdou Chloupka a ten je málem sežeře, tak je tam střih a vcházejí portrétem Buclaté dámy do Nebelvírské společenské místnosti. Jdou však po stejných schodech k ložnicím. Percy jim však na začátku filmu vysvětluje, že každý (dívky a chlapci) mají ložnice na jiné straně a tudíž není možné, aby spolu chodili po jedněch schodech.

21.) [chyby v animaci/efektech] Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před Trollem, tak ten Troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.

22.) [posloupnost] Při prvotní scéně profesor Brumbál zhasíná zhasínadlem pouliční lampy. Jak ho kamera zabírá z dálky je vidět, že zbývají zhasnout ještě 3 lampy. On však dalším záběru zhasne jen 2 a ta třetí jako by se ztratila.

23.) [logické chyby] Když naše trojice miří k Hagridovy, řiká jim Harry, že si Hagrid moc přál draka, že mu to řekl když se poprve setkali. Ale Hagrid o dracích vůbec nemluvil!

24.) [ostatní] V tomto díle je vchod do nebelvírské místnosti v nějaké chodbě. Ve třetím díle je vchod uprostřed pohyblivých schodišť. Že by se Nebelvírská místnost rok co rok měnila?

Poznámka: Prostředí prvního dílu oproti třetímu se hodně změnilo. Vrba je jinde, Hagridova chýše taky a dokonce vypadá jinak.

25.) [ostatní] Na začátku filmu se McGonagallová proměňuje z kočky na člověka rozhodně déle, než když Harry a Ron přijdou pozdě na hodinu proměňování.

26.) [ostatní] Ve scéně v umývárně kde se Harry a Ron utkali s trollem. Je tam záběr, kdy Hermiona vylejzá zpod umyvadla a jde směrem k Harrymu a Ronovi. Stříká tam voda, která křižuje Hěrmioně cestu. Pramínek se ovšem zastaví aby nepostříkal Hermionin kostým a jakmile Hermiona projde, zase se pustí.

27.) [posloupnost] Když pan Dursley přibíjí prkno na schránku, aby se dovnitř nedostal dopisy, prkno je orientováno zleva doprava. Ale když se dopisy prorvou skrz, je prkno orientováno přesně obráceně.

28.) [posloupnost] Když jsou s Hagridem ve skřetí bance, tak Hagrid dává hlavnímu skřetovi dopis od Brunbála. Tento dopis má oslí uši a je na kraji zamazaný, ale skřet už od Hagrida přebírá dopis téměř nepoškozený.

30.) [posloupnost] Když jedou Ron a Harry v Bradavickém expresu, tak se Ronova patka, či jak se říká tomuto učesu posune z prostřed čela na stranu.

31.) [viditelné vybavení/štáb] Na začátku, když Dudley řve, že chce více a více dárků, tak se na ním sklání maminka. Ve většině záběrů jí z podhlenky kouká kus drátu, který je pravděpodobně od mikrofonu. Je to vidět na více záběrech, než ty které jsem poslal jako fotky.

32.) [posloupnost] Na začátku filmu, když se harry probouzí ve svém kubálku, rozsvítí lampičku, tak na dveřích visí lopátka a smetáček. Ale když otevře dveře a chce jít ven (před tím, než ho tam Dudley znovu zabouchne), tak smetáček zmizel a na dveřích visí jen lopátka.

33.) [logické chyby] Nezdá se vám, že jak na konci Harry dostane od Hagrida album,tak je na fotce s rodičema starší, než když ho Brumbál pokládal ke dveřím tety a strýčka na začátku? Je to prokazatelné jednak na první pohled stářím a na druhý vlasama!

34.) [posloupnost] Když na začátku filmu vchází Harry do kuchyně má shnuté tričko, jakmile ale vejde má ho zase natažené.

35.) [historické chyby] Na začátku když je Harry s Dursleyovýma v Zoo tak had na Harryho mrkne - ale hadi přece neumí mrkat!

36.) [posloupnost] Když Harry poprvé vejde do Nebelvírské místnosti, tak ten prefekt říka, že chlapecké ložnice jsou nahoru doleva, dívky tamtéž, ale doprava. A když poprvé Harry, Ron a Hermiona zpatří chloupka a poté se vrací do ložnic, tak Hermiona vchází do levých dveří. Že by si ty ložnice vyměnili?

37.) [logické chyby] Když se Hermiona při Famfrpálovém zápase dívala do dalekohledu, tak viděla Snejpa jak říkal proti Harrymu zaříkávadlo a za chvíli byla u něj a zapálila mu plášť. Jak by to mohla stihnout?

38.) [ostatní] Když přijde Harrymu koště, sedí ve Velké Síni. Ale když jeho Hedvika letí dovnitř, kde je začarovaný strop? Zmizel?

39.) [posloupnost] Když si Harry vybírá hůlku, tak mu první nějak nesedne a on ji položí podélně s knihou. všimněte si kde je rukojeť. V dalším záběru se hůlka posunula (poznáte to podle rukojeti).

40.) [posloupnost] Když Ron na konci filmu padá z koně, tak dopadne tak, že má jednu nohu pokrčenou a druhou přes ni. Ale o pár scén později, když harry s Hermionou běží k Ronovi, tak už má nohy jinak.

41.) [posloupnost] Když Hagrid ukazuje Harrymu Hedviku, nemá Harry na čele jizvu. Ale v předchozí scéně, když mu pan Olivander vypráví o jeho hůlce, má Harry jizvu přesně nad obočím.

42.) [logické chyby] Na zařazovacím ceremoniálu je Susan Bones (ta s dlouhými kudrnatými vlasy) zařazena do Mrzimoru. Později, na hodině profesora Snapea, vidíme, že sedí za Harrym, když se mu Snape pokládá své "zákeřné" otázky. Ale lektvary měli Nebelvír se Zmijozelem a žákyně z Mrzimoru by tam neměla co dělat.

43.) [posloupnost] Když Harry, Ron a Hermiona projdou kolem Chloupka, kterého uspala harfa, a Chloupek se probudí, poslintá Ronovi rameno. Avšak když spadnou do propasti, jeho košile je úplně suchá.

44.) [posloupnost] Na hodině létaní jsou Hermioniny vlasy zvlněné. Později, když třída pozoruje Nevilla po jeho pádu, můžete vidět, že je má rovné. A hned v další scéně jsou opět zvlněné.

45.) [posloupnost] Ve scéně, kdy je harry u děravého kotle, a baví se s Hagridem o Voldemortovi, tak při prvním záběru za Harrym jsou u stolu za ním vidět lidé.... A v dalším záběru na Harryho je tam jenom černá zeď ... že by tak rychle utekli???

46.) [posloupnost] Na začátku, v momentě kdy profesor pokládá obálku s dopisem na Harryho, nemá Harry na čele jizvu...

47.) [chyby v animaci/efektech] Harry nemůže usnout první noc ve škole, sedí u okna se sovou. Je nasvícen měsícem z pravé strany, ale v pozadí je odlesk na hladině vody, jako kdyby svítil v protisměru.

48.) [viditelné vybavení/štáb] Když přichází dopisy Harrymu na Zobí ulici a strýc Vernon je trhá, můžete vidět nastřihlé obálky... Že by posílali nastřihnuté obálky?

49.) [logické chyby] Zkuste si někdy spočítat na konci filmu v šachách koně - je jich tam pět!

50.) [posloupnost] Když je hodina levitace, tak sedí nad Hermionou zrzavá holka. Ale když se Hermioně podaří její pero vzletět, tak nad ní sedí kluk.

51.) [posloupnost] Na začátku slavnostní večeře na uvítání nového roku poté co je Harry zařazen do Nebelvíru si sedne na pravou stranu stolu vedle Rona. Když začínají jíst Harry sedí na druhé straně vedle Hermiony.