Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Princ dvoji krve

1.) [faktické chyby] Když Harry studuje učebnici lektvarů od Prince dvojí krve (asi 47 minuta), na stole, na kterém má učebnici položenou, stojí dva kelímky z automatu. Jak se tam dostaly? Mají snad v Bradavicích automat na kafe?

2.) [posloupnost] Když Harry a Lenka jdou z vlaku skrz bránu, tak profesor Kratiknot drží pergament a hůlku ve dvou záběrech pokaždé v jiné ruce.

3.) [posloupnost] Když Harry mluví s číšnicí v baru v metru, jsou noviny poležené tak, že pravá hrana novin je položená kousek přes okraj stolu. V dalším záběru, když se jí Harry chce na něco zeptat, tak jsou noviny posunuté doleva (tedy už nejsou položené přes hranu stolu).

4.) [posloupnost] Při hodině lektvarů, když Křiklan ukazuje Felix Felicis, tak je otočený k třídě zády ke kameře a drží lahvičku pevněji. V dalším záběru ji však drží jen konečky prstů.

5.) [posloupnost] V Doupěti, když spolu hovoří Harry, Nymfadora a pan Weasley, je v jednom záběru Harryho tkanička zavázaná. V dalším záběru je zase rozvázaná.

6.) [posloupnost] Když Hermiona otevře medailon a čte vzkaz od R.A.B., tak medailon a řetízek během dvou po sobě jdoucích záběrech mění polohu.

7.) [posloupnost] V Doupěti, když si Ron sedne mezi Harryho a Ginny, tak má misku plnou koláčů. V dalším záběru už tak plně nevypadá.

8.) [posloupnost] Když Brumbál přijde ke Křiklanovi do bytu, na zemi leží Denní věštec a vedle něj je kladivo (nebo co to je). V dalším záběru je kladivo posunuté.

9.) [logické chyby] V sirotčinci má Raddle fotku, na které je útes a ostrůvek směřující příkrou stranou k útesu. Když se na to samé místo dostanou Harry s Brumbálem, je ostrůvek úplně obráceně - příkrou stranou do otevřeného moře. Že by se ostrůvek za těch 60 let obrátil?

10.) [chyby v animaci/efektech] Při vzpomínce, kde se profesor Křiklan baví s Tomem o viteálech, si můžete až moc dobže všimnout, že oheň v krbu je umělý.

11.) [faktické chyby] Když je Harry na zimní prázdniny u Weasleyů, tak je venku vidět na obloze souhvězdí Štír. Štír je ale letní souhvězdí, takže ho nelze vidět v zimě.

12.) [posloupnost] Když stojí Harry s Hagridem a Křiklanem u Aragoga, při záběru z dálky sahá Harry Hagridovi asi po loket, při bližším záběru to je ale skoro po rameno.

13.) [logické chyby] Před Fredovým a Georgovým obchodem je socha kouzelníka, který zvedá buřinku a pod ní se střídavě objevuje a mizí králík. Když je pak záběr na Harryho, Hermionu a Rona, jak z obchodu odcházejí, kouzelník buřinku zvedá, ale žádný králík se neobjevuje ani nemizí.

14.) [posloupnost] Když Harry přijede do Bradavic a vydá se do Velké síně, má zkrvavený nos. Ginny mu ho celý utře a poté už mu po celou dobu Brumbálova proslovu žádná krev neteče. Když ale Brumbálův proslov skončí a je záběr na Harryho, tak má opět nos celý zkrvavený.

15.) [posloupnost] Když Harry pije Felix Felicis, je vidět, že vypil celý lektvar, potom je střih a lahvička je naplněná do poloviny.

16.) [posloupnost] Když si Brumbál ve své pracovně prohlíží viteály, tak má na očích brýle. Ale když Harry příjde do pracovny, tak už je Brumbál na očích nemá. A přitom není vidět, že by si je sundal. Stane se to kolem 36-37 min.

17.) [úmyslné chyby] Po celý film nemá Brumbál své brýle.

18.) [faktické chyby] Po Brumbálově smrti všichni zvedají na jeho počest hůlky - včetně Hagrida. Ten ale žádnou hůlku nemá, zlomili mu ji, když byl vyloučen ze školy.

19.) [posloupnost] Na začátku filmu, když Harry stojí s Brumbálem u metra a chytá se ho za ruku, Brumbál má zjizvenou a černou levou ruku. Když asi uprostřed filmu Harrymu vysvětluje důvod poškození ruky, ukazuje pravou a levá je v pořádku.

20.) [faktické chyby] Když Harry slaví Vánoce v Doupěti a přiletí tam Smrtijedi, následuje scéna, kdy Harry s Ginny běží skrz pole, ve kterém jakoby právě dozrávalo obilí. Pokud se nemýlím, obilí dozrává v srpnu, ne v prosinci.

21.) [posloupnost] Na začátku filmu, když je Harry s Brumbálem u Křiklana, hodiny ukazují půl jedenácté. Před tím ale na Harryho už čekala dívka z bufetu, která řekla, že končí v jedenáct.

22.) [faktické chyby] Když po rozchodu Rona s Levandulí sedí trio ve Velké síni, Levandule sedí u jiného stolu než oni. Ale ve Velké síni jsou pouze čtyři stoly, každý pro jednu kolej, a Levandule chodí stejně jako trio, do Nebelvíru, takže by měla sedět u stejného stolu.

23.) [úmyslné chyby] Nezdá se vám, že má Harry jizvu v tomto filmu nějakou širší a méně viditelnou a vůbec i jinak tvarovanou?

24.) [chyby v animaci/efektech] Na začátku filmu, když Harry sedí v bufetu, tak k němu přijde ta servírka. Při pohledu na noviny se obrázky v novinách nehýbou, přitom by měly.

25.) [chyby v animaci/efektech] Dost často se Harry objevuje bez jizvy.

26.) [nic] Ve scéne, kdy Harry vypil Felix Felicis a je u Hagrida s prof. Slughornem, tak v jednom záběru má prof. Slughorn hrnek vedle sebe a v druhém už není na stole.

27.) [logické chyby] Když smrtijedi zaútočí na Londýn, zničí přitom most Milenium bridge. Když se most začne třást, vidíme na něm stovky lidí. Když se ale vykroutí z pilířů a spadne do řeky, žádní lidé tam již vidět nejsou, což je divné, protože za tak krátkou dobu by určitě utéct nestačili.

28.) [posloupnost] Skoro na začátku filmu, když Harry, Ron a Hermiona sedí u stolu, nad kterým hoří vznášející se noviny, Hermiona má z každého záběru nohy jinak.