Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Vězeň z Azkabanu -chyby ve filmu

1.) [viditelné vybavení/štáb] Když se Harry a Hermiona vrátí v čase, tak jsou v lese a koukají se na sebe zezadu a když se trio otočí, tak na okamžik se ukáže nad nimi mikrofon.

2.) [chyby v animaci/efektech] Když se Harry s Hermionou v ošetřovně vracejí v čase, vracejí se přes slunečný den. Jenže ve skutečnosti se vracejí z rána přes noc do večera, takže při jejich letu časem by měla být za okny tma!

3.) [logické chyby] Ve scéně, kde Lupin (už jako vlkodlak) a Sirius (jako čokl) spolu bojují, je dobře vidět, jak se koušou a škrábou. To je sice super, ale neměl by se v tom případě Sirius stát taky vlkolakem? Další věc je, že Lupin Snapea sekne drápy přes hrudník, ale Snapea nezraní, ba mu i hábit neroztrhne. Že by nějaký nezničitelný oděv?

4.) [logické chyby] Ve scéně, kdy studenti Nebelvíru jdou k obrazu s Buclatou dámou (ječí se skleničkou v ruce), si všimněte obrazu vpravo dole. Možná, že je to jenom můj dojem, ale muž na obraze silně připomíná Lorda Voldemorta. Bledá postava, černý hábit, hadí tvář... Nezdá se mi, že by Voldemorta, jehož jméno se bojí vyslovit, měli vyvěšeného na zdi.

5.) [logické chyby] Když Smrtonoš (Sirius) odtáhne Rona do vrby mlátičky, vydají se za nimi Harry a Hermiona. Jenže Harry a Hermiona musí uhýbat větvím, zato Sirius s Ronem proběhli hladce. Že by byli tak rychlí, že je vrba ani nezaregistrovala?

6.) [chyby v animaci/efektech] Když si všimnete, tak jak Hagrid vstane u učitelského stolu ve Velké síní, tak je hodně vysoký a mohutný, oproti ostatním učitelům, ale při hodině létání na Klofanovi, je Hagrid jako normální člověk, že by se zmenšoval? Ale možná to brali filmaři tak, že ke vzhledu mladého Harryho, bude Hagrid vypadat mohutně...

7.) [chyby v animaci/efektech] Když se Harry chce dostat pod neviditelným pláštěm tajně do Prasinek, Fred s Georgem ho chytnou za neviditelné paže. V jedné chvíli mají ale dvojčata ruce tak blízko u sebe, že by Harryho museli rozmáčknout.

8.) [logické chyby] Potom, co se tajně dostane do Prasinek, vyřídí si to s Malfoyem a řekne Hermioně a Ronovi o Pobertově plánku. Poté přijede Popletal a s madam Rosmertou jdou dovnitř. Už z knihy je známo, že madam Rosmerta ("Ronova favoritka.") slouží jako číšnice U tří košťat. Ale když se Hermiona s Ronem vydají za v tu chvíli neviditelným Harrym, hlavy jim řeknou, že nezletilým je vstup zakázán. A od kdy je U tří košťat povolen vstup až od sedmnácti let?

9.) [logické chyby] Když kat chce zabít Klofana, stojí Harry, Hermiona a Ron na kopci, takže mají výhled na scénu dole. Když se ale Hermiona s Harrym vrátí časem, zachraňují Klofana. Jenže to by je pravé "trio" přece vidělo, ne? Stojí na kopci, a pozorují scénu dole.

10.) [posloupnost] V Harry Potterovi a Kámeni Mudrců je na obrazu u vchodu do Nebelvírské společenské místnosti tlustá žena oblečená v růžovém a ve trojce je tam úplně jiná žena. Pochybuju, že by se obrazy měnili.

11.) [posloupnost] Když se Hagrid svěřuje naší trojci, že Klofana odsoudili k smrti, je za Hagridem vidět, že Harry sedí a pak vstává. Ale když je na ně všechny záběr zezadu, Harry zase sedí.

12.) [posloupnost] Když Harry v Pracinkách napadne Draca a má přez sebe neviditelný plášť, tak šlape ve sněhu a nezanechává za sebou stopy. O záběr potom už stopy ve sněhu zanechá!

13.) [logické chyby] Když se Hermiona a Harry snaží dostat za Ronem do vrby mlátičky, Hermionu popadne větev a když na ní letí okolo Harryho, jednou rukou ho popadne a potom ho hodí do Chroptící chýše. Já nevím, ale mně se Hermiona nezdá jako takový Rambo, aby mohla někoho stejně těžkého nýst jednou rukou a pak ho ještě hodit několik metrů.

14.) [posloupnost] Když Harry letí poprvé na Klofanovi, má jizvu na pravé straně, ale v dalším záběru zase na levé.

15.) [ostatní] Když Harry hazí po Malfoyovi sněhové koule, tak koule prostě přiletí z prázdna. Pokud by je chtěl ale Harry po Malfoyovi hodit, musel by vystrčit ruku! Přece koule neproletí neviditelným pláštěm! A zadruhé když Harry točí s Crabbem a kopne Malfoye, tak by opět musel být vidět!

16.) [logické chyby] Když Harry skrytý pod neviditelným pláštěm je v Prasinkách, bombarduje Malfoye a jeho společníky sněhem. V jednom záběru drží Goyla za šálu a točí s ním a přitom ještě povalí Malfoye. Myslíte že by to stihl najednou? Má přece jen dvě ruce.

17.) [logické chyby] Ve filmu se Harry musí složitě seznamovat s Klofanem, ale ke konci filmu tak na Klofana nasedá, jak Hermiona, tak i Sirius a nemyslím, že Sirius měl čas na to, aby se s ním seznamoval.

18.) [ostatní] Když se Harry v Chroptící chýši baví s prof. Lupinem o červíčkovi na Pobertově plánku, tak Sirius řekne, že ten plánek nikdy nelže. Jenže jak věděl o jakém plánku se baví? Nikdo se před ním o něm nikdy nezmínil.

19.) [logické chyby] Kdo četl knihu jistě ví, že autoři Pobertova plánku jsou James Potter (Dvanácterák), Sirius Black (Tichošlápek), Remus Lupin (Náměsíčník) a Peter Pattigrew (Červíček). Na plánku se objeví nápis: "Pánové Náměsíčník, Tichošlápek, Čevíček a Dvanácterák se poroučejí profesoru Snapeovi." Jenže v době, kdy Pobertův plánek psali, byli všichni studenty Bradavické školy, tedy ještě nemohli vědět, že Snape někdy bude profesor.

20.) [posloupnost] Pokud jste viděli 1. a 2. film, mohli jste si všimnout, že nebelvírský stůl je ve Velké síni hned NAPRAVO z pohledu od vstupních dveří (tj. NALEVO z pohledu od profesorů) a zmijozel sedí u stolu úplně u stěny nalevo od vstupu, mezi Z a N je ještě Mrzimor. Ve třetím díle se však toto pořadí změnilo: Nebelvír sedí hned NALEVO od vstupu a Zmijozel napravo (Z sedí hned vedle N).

21.) [ostatní] Když na začátku jedou ve vlaku, tak na Harryho zaútočí mozkomor. Po chvilce profesor Lupin vyslal na mozkomora Expekto patronum. Z jeho hůlky vyletí záře, ale "Expekto patronum" vůbec neříká!

22.) [posloupnost] Když Sirius odtáhne Rona do chodby ve vrbě mlátičce, tak potom Hermiona s Harrym uhýbají větvím. Jedna ale Hermionu nabere a ona na ní sedí. Napřed ale sedí hlavou jakoby od vrby, ale pak najednou sedí hlavou k vrbě.

23.) [ostatní] Všiměte si, že v prvních dvou dílech museli povinně nosit všichni žáci hábity, ale ve třetím díle si můžou hábyt obléknout kdy chtějí, jinak můžou chodit v normálním oblečení.

24.) [logické chyby] Na začátku, když Harry zkouší zaklínadlo Lumos Maxima a přijde za ním strýc Vernon, dělá Harry že spí. Ale proč by spal s brýlemi?

25.) [logické chyby] Pravidlo cestování v čase zní: Nikdo Vás nesmí vidět! Poprvé, když Harry, Ron a Hermiona šli na Hagridem, prošli okolo Macnaira, který si brousil sekeru. Když se Harry s Hermionou vrátili v čase, museli znova projít okolo něho, tím by však porušili pravidlo cestování v čase.

26.) [posloupnost] Když se Harry Potter klaní Buckbeakovi, tak mu Hagrid hodí sviště(nebo co to bylo za zvíře, které měl okolo krku a kterým krmil Buckbeaka). Ze čtyř mu hodil jednoho. Když Harry odletěl s Buckbeakem, Hagrid tam měl 3, ale když Harry přistál, byly tam jenom 2.

27.) [chyby v animaci/efektech] Keď sa Harry (pri Siriusovi) pozerá na Patronusa je vidieť jeleňa, ale keď Harry (ktorý je tam s Hermionou) vyčaruje Patronusa je vidieť len hlavu jeleňa. Žeby Harry prešiel na nový štýl?

28.) [ostatní] Keď Harry (ktorý sa vrátil s Hermionou) vyčaruje Patronusa tak Harry (pri Siriusovi) sa naňho pozerá, ale za Patronusom veje habit ale pokiaľ viem Harry mal len mikinu.

29.) [logické chyby] Když Harry, Ron a Hermiona sedí ve vlaku do Bradavic a když vlak zastaví, Ron kouká doleva z okna směrem proti jízdě a říká, že někdo nastupuje. Mozkomor však přichází zprava a ze směru jízdy.

30.) [logické chyby] Když Harry, zakrytý neviditelným pláštěm, vyleze z tajné chodby, která vede do Medového ráje, vezme si tam lízátko a vyjde na ulici - je vidět ono lízátko, jak se "samo" vznáší vzduchem, jenže kdyby Harry neměl lízátko schované pod neviditelným pláštěm, musela by spolu s lízátkem být vidět i jeho nezahalená ruka, kterou ho drží.

31.) [posloupnost] Když mají hodinu s profesorem Lupinem a seřadí se, aby si vyzkoušeli kouzlo Ridiculus, tak jde první Ron, ale když se bubák promění na pavouka s bruslemi, tak vidíme v pozadí, že před Harrym je jeden kluk, teď si nemůžu vzpomenou jaký, ale když odejde Ron přijde na řadu Parvati, jak je to možné?

32.) [ostatní] Když všichni seděli na začatku ve velké síni, tak Brumbál představuje Hagrida. On si stoupne a rozhodí trochu stůl, ale když se zadíváte vůbec se ho nedotknul.

33.) [úmyslné chyby] Když Harry Potter dostane od Freda a Georgeho poprvé Pobertův plánek, a když se podívá co dělá Brumbál je na něm napsáno ALBVS DVMBLEDORE. V anglickém originále je Brumbál ale ALBUS DUMBLEDORE. Myslím, že filmařům dává zabrat písmenko U.

34.) [logické chyby] Lupin, který mluví s Harrym asi uprostřed filmu na mostě mu řekne, že ho nepoznal podle jizvy na čele, ale že ho poznal podle jeho očí (má je po mamce). Ve vlaku, ale Harry omdlel takže určitě se Lupin nejdřive podíval na jeho jizvu na čele.

35.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Snape supluje obranu proti černé magii, má Hermiona obraceč času chvíli vytažený a chvíli zase schovaný.

36.) [logické chyby] Když Lupin vchází do vrby mlátičky musí použít zaklínadlo, aby se dostal dovnitř bez úrazu, ale když všichni vycházejí tak už nikdo zaklínadlo nepoužije a vrbě to vůbec nevadí, že u ní stojí.

37.) [posloupnost] Když Hermiona poprvé vyhrožuje Malfoyovi, otočí se celá a pak ho teprve praští. Když se ale vrátí v čase, tak jde z jiného pohledu vidět, že se Hermiona jenom pootočí a pak Malfoye udeří.

38.) [chyby v animaci/efektech] Když jede Harry v Zachraném autobuse v některých scénach je vidět modré plátno... Tato chyba je však jen v kinech a na DVD ani na VHS není...

39.) [ostatní] Když se Harry s Hermionou chystají vrátit v čase, Hermiona přehodí řetízek od obraceče času přes oba. Řetízek je najednou dlouhý. Takhle by ho Hermiona měla až někam do pasu a ne tak, jak ho má normálně.

40.) [logické chyby] Ve scéně kdy Hagrid vrací Ronovi jeho krysu, uplyne mezi Ronovým výkřikem "Prašivko!", a okamžikem kdy oblazek rozbije nádobu, 12 sekund. Když potom stejnou scénu pozoruje Harry s Hermionou zvenčí, je časovy interval mezi těmito událostmi 48 sekund. Že by v Hagridově chatrči běžel čas čtyřikrát pomaleji?!

41.) [ostatní] Ve scéně, kdy Hermiona praští Malfoye, a ten se svými kumpány uteče, je záběr na bránu. V místě, kde se má schovávat Hermiona a Harry po návratu v čase, však nikdo není.

42.) [chyby v animaci/efektech] Když si to Harry vyřizuje s Malfoyem u Chroptící chýše Ron v jendnom záběru stojí krůček před Hermionou, v dalším záběru těsně za Hermionou a v dalším metr vedle Hermiony.

43.) [posloupnost] Když šli Harry, Ron a Hermiona za Hagridem po soudním řízení s Klofanem k jezeru, tak na konci, když Hagrid řekně, že Klofana odsoudili k smrti- Harry vstane z kamene na kterém seděl, ale v dalším záběru stále sedí.

44.) [ostatní] Na začátku sedí Harry pod peřinou a opakuje Lumos Maxima. Nemyslíte si taky, že to je kouzelná formule? Mimo školu se ale kouzla používat nesmí!

45.) [ostatní] Když trio "mizí" před Brumbálem, ministrem a katem zadními dveřmi u Hagrida, tak se poprvé ministr ptá "To je vřes támhleto všechno?", když už Hermiona vykukuje ze dveří a po druhé (zpátky v čase) ještě před tím, než ty dveře vůbec otevře. (Neslyšel jsem to ovšem v originále, takže se muže jednat o "chybu" v dabingu.)

46.) [logické chyby] Jeden z chlapců ve sboru má Nebelvírský hábit, ale Zmijozelskou kravatu.

47.) [logické chyby] Ve scéně ve vlaku, když do něj nastoupí mozkomor, všechno včetně vody zmrzne. Jenže jak víme, objem zmrzlé vody má být větší, tudíž by se hladina měla zvednout. V záběru se tak nestane.

48.) [posloupnost] Když Harry hází na Draca sněhové koule, Draco uhne před první ještě dřív, než koule přiletí.

49.) [posloupnost] Když v Hagridově boudě poprvé oblázek rozbije nádobu, zůstane z půlky celá, když se to stane podruhé, rozbije se nádoba kompletně.

50.) [viditelné vybavení/štáb] Ve scéně v noci v chodbě s mapou Harry rozsvítí hůlku. Potom Snape hovoří s Harrym a Lupinem. S hůlkou udělá to samé co Harry. Ale když se podíváte blíž, zjistíte, že světlo které osvětluje jejich tváře není od hůlek, ale někde zvrchu.

51.) [logické chyby] Když Hagrid řekne triu o popravě Klofana, hodí do vody kámen. Jenže kámen by měl dělat vlny a ty nikde na jezeře nejsou.

52.) [logické chyby] Když se Harry a Hermiona vrací v čase, hodiny odbíjejí. Ale pokud se vracejí o tři hodiny na půl osmou, nedává smysl, aby hodiny odbíjely, když se vrátí. Navíc odbíjejí celkem čtrnáctkrát!

53.) [posloupnost] Když se teta Marge nafukuje, chytne ubrus a částečně jej strhne ze stolu. Když pak kamera zabere stůl znovu, ubrus je na něm hezky narovnaný.

54.) [posloupnost] Když všichni vylézají zpod vrby, Harry vyleze první, potom Hermiona. Jenže když je vidíme zpět v čase, je to naopak.

55.) [posloupnost] V pokoji v Děravém kotli Harrymu "uteklo" Obludné obludárium pod postel. Harry si vyzul botu a namířil ji nad zem před postel, přičemž špička boty směřovala k němu. V dalším záběru směřuje špička na opačnou stranu.

56.) [posloupnost] Na hodině jasnovidectví, když se profesorka Tryloniová kouká do šálku Nevilovi ho poté odloží na stolek, ale když se do něj potom podívá Neville tak ho vezme z podšálku.

57.) [posloupnost] Když Harry hraje famfrpál začne mu nahoře namrzat koště. V záběru kde mu namrzá násada má jeho násada normální kulatý tvar, kdežto potom letí opět na svém Nimbusu 2000 s netypickou násadou.

58.) [posloupnost] Když se Lupin mění ve vlkodlaka, jeho přeměna má normální rychlost. Když se Harry a Hermiona vrací v čase, jeho přeměna je rychlejší než poprvé.

59.) [ostatní] Ze začátku filmu má Hagrid zcela tmavé vlasy a vousy, ale po scéně, kdy Harry letí na Klofanovi je má silně prošedivělé.

60.) [posloupnost] Poté, co se Harry po svém útěku od Dursleyových poleká Siriuse a zakopne, plně ho oslní světla Záchranného autobusu. V dalším záběru však autobus teprve vyjíšdí ze zatáčky a jeho světla dosvicují řádný kus od Harryho.

61.) [ostatní] Ve chvili kdy Harry přijíždí záchranným autobusem k Popletalovi, tak autobus narazí do auta před ním a je mezi nimi tak 5 cm mezera. V dalším záběru ale už autobus odjíždí bez couvání.

62.) [ostatní] Když jdou studenti Nebelvírské koleje do své vežě, tak se obraz s tlustou dámou otevírá dovnitř a když je další záběr ze vnitřku věže, tak tam není po vyklopeném obrazu ani stopy.

63.) [posloupnost] Po noční scéně, kde nachytá Snape a Lupin Harryho jak kouká do mapy si ho Lupin okamžitě odvede k sobě do kabinetu. Ve kterém ale nějakým kouzlem je plno světla a také za okny zdá se, je právě den.

64.) [posloupnost] Ve scéně, kdy Lupin zažene bubáka zpátky do skříně má Harry jizvu na jiné straně čela. (Tato chyba je sporná je totiž možné, že se jedná o odraz v zrcadle.)

65.) [ostatní] Když se Ronova krysa mění na člověka, tak má najednou šaty, ale když se proměňuje zpět, tak po ní šaty zbydou.