Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

HARRY Potter zabávný park!! fotky,info,atd.

Los Angeles - Fanoušci Harryho Pottera se již brzy budou moci projet na hippogryfovi a osvěžit legendárním máslovým ležákem. A není k tomu ani třeba umět čarovat. Na jaře bude totiž na Floridě otevřen nový zábavní park Kouzelný svět Harryho Pottera inspirovaný příběhy tohoto nejslavnějšího čarodějnického učně na světě, oznámila agentura Reuters.

Návštěvníci budou moci usrkávat nealkoholický máslový ležák a tykvový džus v hostinci U prasečí hlavy, zajít si na nákupy a vybírat si z velkého množství replik předmětů používaných v Bradavické škole čar a kouzel.

Mezi další lákadla osmihektarového Kouzelného světa Harryho Pottera bude jistě patřit Dračí výzva, tedy dvourychlostní horská dráha, nebo Let na hippogryfovi, sáňkách v podobě okřídleného koně, které zájemce povozí po celých Bradavicích.

Organizátoři chtějí využít nejmodernější techniku, aby svět Harryho, Hermiony, Rona, jejich přátel i nepřátel, přivedli k životu v co nejvěrohodnější podobě.

Harry Potter se poprvé objevil na stránkách knižní ságy britské spisovatelky Joanne K. Rowlingové, která napsala sedm pokračování. Knihy se záhy staly bestsellerem a na celém světě se jich prodalo již více než 400 milionů výtisků. Podle knižní předlohy bylo natočeno doposud také šest úspěšných filmů, které dohromady přinesly kasovní zisk 5,3 miliardy dolarů (asi 91,8 miliardy korun).

"Mysleli jsme si, že park inspirovaný Harrym Potterem je dobrý nápad. Ale teprve při jeho vytváření jsme si uvědomili, jak moc jsou jeho příběhy oblíbené po celém světě," konstatoval Mark Woodbury, prezident kreativní skupiny ze zábavního centra Universal Orlando Resort.