Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Rodina Skrku

Bartemius "Barty" Skrk st. (? – Červen, 1995)
Představitel ministerstva, slavný pro svůj agresivní přístup při pátrání po černokněžnících v časech Voldemortova vzestupu k moci. Jeho horlivost ho vedla k posvěcení metod, které hraničily s metodami používanými samotnými černokněžníky; umožnil bystrozorům užití kleteb, které se nepromíjejí proti osobám podezřelým ze smrtijedství, a uvězňování dopadených bez soudu. Byl obdivován a předpokládalo se, že bude dosazen do úřadu Ministra kouzel. Ale když byl jeho vlastní syn zatčen pro příslušnost ke Smrtijedům a za podíl na mučení Longbottomových, jeho sláva vybledla. Stal se hlavou Odboru pro mezinárodní kouzelnickou spolupráci, kde uplatnil své jazykové dovednosti (Ludo Pytloun svého času poznamenal, že Skrk hovoří sto padesáti pěti jazyky (OP 7)). V roce 1994 získal Skrk st. za asistenta Percyho Weasleyho.
Jako laskavost své umírající ženě propašoval Skrk st. svého syna z Azkabanu. K ovládnutí chlapce použil kletbu Imperius, donutil ho se ukrýt pod neviditelný plášť, a zanechal ho v péči své věrné domácí skřítky Winky. Nakonec Barty Skrk ml. uprchl a vyčaroval Znamení zla jako výhružku ostatním Smrtijedům, kteří se vyhnuli uvěznění.Bartemius Skrk st. měl tmavé vlasy, ale jako daň za tíhu svého náročného povolání mu vlasy zešedivěly a Skrk vychrtnul. Během Mistrovství světa ve famfrpálu 1994 byl Skrk popisován jako vzpřímený, fádní, úzkostlivě upravený člověk, který fanaticky dbal pravidel a formalit. Oblékal se bezvadně a pěšinka v jeho vlasech byla perfektně rovná. Nosil malý elegantní knírek. Poté, co Voldemort navštívil jeho dům, aby osvobodil Skrka ml., se Skrk st. účinkem kletby Imperius zbláznil. Když uprchl, aby varoval Brumbála, jeho syn ho zabil (červen 1995).
Bartemius "Barty" Skrk ml.
Bledý mladík se slámovými vlasy, Barty Skrk ml. se zapletl se Smrtijedy, kteří se snažili objevit místo pobytu lorda Voldemorta. Aby získali informace, mučili Longbottomovy. Poté byli dopadeni a posláni do Azkabanu. Bartyho Skrka mladšího zachránila jeho matka, když přesvědčila jeho otce, aby jí dovolil vyměnit si se synem místa. Umírala, takže odešla do Azkabanu, použila mnoholičný lektvar, aby se proměnila v syna. Synovi dala užít lektvaru, aby se proměnil v ní. Barty Skrk st. rychle odhalil, že jeho syn byl horlivým Voldemortovým stoupencem, takže ho držel v domácím vězení pod kletbou Imperius. Barty ml. zůstával pod neviditelným pláštěm a byl hlídán domácí skřítkou Winky.
Nakonec se Barty Skrk ml. vymanil z účinku kletby Imperius. Byl spatřen Bertou Jorkinsovou z ministerstva, která byla Voldemortem zajata v Albánii. Voldemort se tedy dozvěděl o Skrkovi ml. a jeho věrnosti Pánovi zla, tudíž vytvořil propracovaný plán, jak obejít Brumbálovu mocnou ochranu Harryho Pottera. Bartyho podíl na plánu spočíval v tom, že používal mnoholičný lektvar, aby vypadal jako Pošuk Moody, který se stal novým učitelem Obrany proti černé magii. Skrk ml. jako Moody, se dostal do pozice, ze které mohl manipulovat děním Turnaje tří kouzelnických škol. Zařídil, aby byl Potter vybrán jako jeden ze šampiónů a pak dělal vše možné pro to, aby Potter turnaj vyhrál. Vítěz turnaje by totiž uchopil pohár na konci finálového úkolu. Pohár Barty proměnil v přenášedlo, které Pottera nakonec odneslo k Voldemortovi.
Plán se vyvedl, ale Potter Voldemortovi unikl a vrátil se do Bradavic. Skrk (jako Moody) vzal otřeseného Pottera do své kanceláře, kde ho měl v úmyslu zabít, ale Brumbál Harryho včas dorazil zachránit. Skrk byl paralizován a jeho pravá totožnost odhalena. Po vynuceném užití veritaséra, odhalil celé spiknutí. Poté, když dorazil Kornelius Popletal, dal Mozkomor Bartymu svůj hrozivý polibek s ještě hrozivějším účinkem. (24. červen 1995)

Paní Skrková
Paní Skrková byla malá hubená čarodějka, která prožila otřesné a smutné chvíle, když sledovala svého manžela, jak se zříká svého syna Bartyho a odsuzuje ho k pobytu v Azkabanské pevnosti. V té době už byla nemocná a umírala. Přesvědčila svého manžela, aby si mohla vyměnit své místo se synovým ve vězení. Matka i syn vypili mnoholičný lektvar a vyměnili si tak vzhled. Zemřela krátce poté a byla pohřbena za Azkabanskými zdmi se synovým jménem na náhrobku. (OP 27, OP30, OP 35)
Caspar (Kašpar) Skrk
Rowlingové Rodokmen rodu Blacků se zmiňuje o Casparu Skrkovi, který byl ženatý s Charis Blackovou (1919-1973).
Jedno dítě, neznáme pohlaví (možná Barty Skrk st.)
Jméno: Caspar je tradiční jméno jednoho z bilbických Tří králů.
Děd
Bartemius Skrk st. měl dědečka, který vlastnil Axminster, dvanáctimístný létající koberec, na kterém mohla cestovat celá rodina. Samozřejmě před tím, než byly koberce v Británii zakázány. (OP 7)