Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Vlkodlaci

Klasifikace Ministerstva Kouzel: XXXXX - Tato klasifikace se samozřelmě týká vlkodlaka v proměněné podobě. Když právě není úplněk, je vlkodlak stejně neškodný jako kterýkoli jiný člověk. Viz též klasické dílo Chlupatý čumák, lidské srdce od anonymního autora (Remus ???).

Vlkodlaci se vyskytují po celém světě, i když údajně pocházejí ze severní Evropy. Lidé se ve vlkodlaky mění pouze v případě, že je některý z nich pokouše. Dosud není znám účinný lék, přestože nedávně pokroky ve výrobě lektvarů do značné míry přitlumily nejhorší příznaky. Jednou měsíčně, za úplňku, se jinak zcela zdravý a normální kouzelník či mudla promění ve vražednou bestii. Vlkodlak aktivně vyhledává lidi, což je mezi fantastickými zvířaty prakticky unikátní, a dává jim přednost před jakoukoli jinou kořistí. (výtah z knihy Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Seamandera).

Jak vlkodlaka poznáte? Je pravda, že vypadá téměř stejně jako normální vlk, od kterého se liší jen několika drobnými detaily. Ty jsou ale doposud mudlům skryty.

Vlkodlačí lektvar

Byl objeven teprve nedávno a existuje málo kouzelníků, kteří vědí, jak ho připravit (mezi nimi např. Severus Snape). Musí se užívat každý den týden před proměnou. Vlkodlak se pak vyvaruje nejhorších příznaků (bolestivá proměna a agresivní chování) Cukr ho zbavuje účinnosti.

Vlkodlačí úřady

Na Ministerstvu kouzel (v odboru Zvířat na oddělení Regulace a kontroly nad kouzelnými bytostmi) existuje "Vlkodlačí záchytná jednotka" a "Registrace vlkodlaků". Ostatní organizace nebo věci, které byly v souvislosti s vlkodlaky zmíněny, jsou "Vlkodlačí podpůrná služba" a "Vlkodlačí zákoník chování".

Jak poznáte, že jste vlkodlak?

Jestliže máte chlupaté dlaně, je to neomylný znak, že jste vlkodlak.

Opravdoví vlkodlaci si občas dlaně holí a nechávají je drsné.

Drsné dlaně jsou občas také považovány za známku vlkodlaka..

Mít nehet u palce na levé ruce neostříhaný, aby byl podobný drápu.

Tetování, zejména ve tvaru srpku měsíce.

V člověčí podobě má vlkodlak šikmé obočí, které se spojuje nad kořenem nosu.

Vlkodlak má neobyčejně dlouhý třetí prst na každé ruce.

Vlkodlaci musí spát s rozevřenými čelistmi.

Když se jim čelisti sevřou, je těžké je uvolnit Vlkodlak muže mít lidský obličej a vlčí tělo nebo naopak.

Jak je zabít?

Nejjistější způsob jsou stříbrné kulky. Někdo si myslí, že to nemusí být nutně kulky, postačil by třeba kříž (ale doufejme, že nebude stačit stříbrná ruka). Dalším způsobem, jak je alespoň zahnat, by měla být posvěcená voda. Tento způsob je ale značně nejistý, stejně jako ty následující. Kus železa - kouzelníci i vlkodlaci jsou údajně tímto způsobem snadno zranitelní. Dále sůl přidaná do jídla - pro vlkodlaka by měla být osudovou.

Proč na vlkodlaky působí stříbro?

Všichni kteří jsou postiženi lykantropií mi jistě dají za pravdu, že styk se stříbrem je doprovázen velmi nepříjemnými pocity. Proč? Záhadná otázka, že? Vynasnažím se vám na ni odpovědět. Stříbro, někdy nazýváno měsíční kov totiž přitahuje měsíční paprsky. Je to jako jednostranný magnetismus. Takže ve stříbrném prstýnku (nebo jakékoli jiné osobní věci) se kumuluje měsíční záření a přetrvává v něm. Kůže člověka - vlkodlaka obsahuje jistý zmutovaný gen známý pod názvem G-115. V tomto genu se nachází neznámá bílkovina. A právě tato bílkovina to všechno způsobuje. Tj. vyvolává jakousi přecitlivělost na měsíční záření. Ano, je to jako lehká alergie, protože nashromážděných paprsků není dostatek na to abychom se přeměnili. Jak z toho ven? Pokud chcete nosit stříbrné předměty při sobě neustále (a nezpůsobit si tím otravu stříbrem) doporučuju pít Vlkodlačí lektvar. Po jeho užívání se na kůži vytvoří ochranná vrstva takže bílkovina nemůže reagovat na stříbro ve kterém jsou nashromážděné měsíční paprsky.takže nošení stříbra je téměř bezbolestné.jak jednoduché!