Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Zajímavosti,ostatní z Harryho

J. K. Rowlingová prodává židli, na které se zrodil Harry Potter

Na internetové aukční síni eBay se draží židle, ve které tehdy chudá J. K. Rowlingová napsala první dvě knihy o Harrym Potterovi.

čtvrtek 23. července 2009, 12:40 - Londýn

Kámen mudrců a Tajemnou komnatu napsala Rowlingová v bytě pro sociálně slabé, tedy v době, kdy se sama starala o své dítě, žila na podpoře a zápasila s depresí. Spisovatelka židli popsala slogany jako "Harryho Pottera jsem napsala na této židli".

Podle agentury Ananova Rowlingová židli původně věnovala do charitativní aukce. Tehdy, v roce 2002, se prodala za 15 000 liber (bezmála půl miliónu korun). Nyní se draží znovu a dvacet procent z výtěžku aukce půjde na konto charitativní organizace, která posílá knihy dětem v chudých zemích.


Nostalgická strana mne samé se s židlí těžko loučí, ale moje pozadí se spíš raduje.
J. K. Rowlingová, spisovatelkaMatthew Ford, který prodej organizuje, řekl: "Je to židle, která by se dala koupit v bazaru za pár pětek, ale z historického hlediska je velmi důležité - je to jeden z nejvzácnějších a nejzajímavějších předmětů spjatých s Harrym Potterem, které bude kdy možno koupit. Pro fanouška Harryho Pottera je to fantastická věc. Kdo si ji koupí, koupí si kus literárních dějin."

Autenticitu židle dokládá i dopis J. K. Rowlingové určený budoucímu majiteli, kde spisovatelka vysvětluje, že jde o jednu ze čtyř kuchyňských židlí, které dostala v roce 1995. Dopis končí slovy: "Nostalgická strana mne samé se s židlí těžko loučí, ale moje pozadí se spíš raduje."Film Hobit může mít až tři díly, představitel Pottera se v nich neobjeví

Nové drby o dlouho očekávaném snímku Hobit kolují po filmových serverech. Některé tvrdí, že místo dvou Hobitů vzniknou tři, jiné to popírají. A představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe důrazně odmítnul, že by chtěl v Hobitovi hrát.

Včera 10:32

Server Marketsaw uvedl, že Hobit bude mít tři díly a zatímco první dva natočí Guillermo del Toro, třetí má pod palcem Peter Jackson. Filmy prý budou ve 3D.

Server TheOneRing, který většinou bývá spolehlivým zdrojem informací o všem, co se týká Tolkiena a fantasy, tvrdí, že jde o výmysly.
Radcliffe: už žádní čarodějové

Deník Los Angeles Times zase uveřejnil krátký rozhovor s hercem Danielem Radcliffem (Harry Potter), který popírá zvěsti, že by ve filmu mohl hrát. Šlo spíše o přání fanoušků, ale Radcliffe je po sérii Potterů žánrem fantasy natolik unaven, že s tím nechce mít nic společného.

"Upřímně si ani nemyslím, že by mě tam chtěli. Ať už budu točit cokoliv, nemyslím si, že v tom budou čarodějové," řekl Radcliffe.

Mezitím už na farmě Matamata na Novém Zélandu vzniká filmový Hobitín. Zpočátku se ho snažili utajit, ale o filmu Hobit se mluví dlouho a na místo jezdí i turistické výpravy, takže držet Hobitín v tajnosti nebylo možné. Většina hobitích děr ještě zůstala zachována z dob natáčení Pána prstenů.

Idylickou farmu Matamata, která patří rodině Alexanderových, objevili filmaři uprostřed novozélandské přírody v roce 1998 a v době natáčení Pána prstenů se tam přesunulo asi čtyři sta lidí.Premiéra měla být o vánocích roku 2008, ale přestože je film hotový, byla odložena až na léto 2009. Je to kvůli chabé letní sezóně.

Když J.K.Rowling pročítala scénář k tomuto filmu, narazila na část, ve které Brumbál vzpomíná na dívku, do které byl zamilovaný, když byl mladý. Poté informovala filmaře, že Brumbál byl ve skutečnosti gay, a jeho jediné romantické poblouznění bylo s čarodějem Grindelwaldem, kterého musel později porazit v souboji čarodějů. Tuto informaci také zveřejnila při propagaci posledního dílu Harry Potter a Relikvie smrti
Helen McCrory měla hrát Bellatrix Lestrangeovou ve filmu Harry Potter a Fénixův řád (2007), musela ale odstoupit, protože otěhotněla. V tomto díle hraje Narcissu Malfoyovou, Bellatrixinu sestru

opravdu super videa prvni 2jsou thilery k harry potter6 a to posledni jsou zajimavosti jak se natacelo

Kaskadér byl zraněn při natáčení Relikvií smrti

Pětadvacetiletý dablér Daniela Radcliffa byl včera zraněn na přípravném natáčení Relikvií smrti. Nehoda se stala při natáčení létající scény s velkým výbuchem v Leavesdenských studiích (zřejmě Harryho přesun na začátku filmu, kapitola Sedm Potterů).
Nehodu zavinila samozřejmě exploze, která způsobila, že se herec zřítil a tvrdě dopadl na zem, kde se nehezky poranil. Po tomto incidentu byl převezen do blízké nemocnice. Dablér podle všeho utrpěl zranění zad a nohou, není jasné, zda-li nezůstane ochrnutý. I přes toto všechno každý z týmu doufá v jeho uzdravení.
PROC HARRY PREZIL??????

Webmasterka americké fan-stránky o HP (TLC), Melissa Anelli, připravuje knihu "Harry, A History", ve které plánuje zahrnutí především své osobní a všeobecné vzpomínky na sedmidílnou sérii o Harrym Potterovi. Spisovatelka J. K. Rowlingová se vydání této knihy zjevně nebrání, údajně totiž nejde o žádnou encyklopedii. Dokonce autorce knihy vysvětlila, proč se nakonec v Relikvii Smrti rozhodla Harryho nechat naživu.

↓↓↓
*vyjádření Joanne Kathleen Rowling dále v článku*


JKR: V mnoho ohledech by to bylo působivější nakonec Harryho zabít. Pro jistotu, věděla jsem to celou dobu. Přes knihy jsem však vyjádřila, že největší sílou na tomto světě je láska. Mým modelem pro Harryho byli skuteční bojový veteráni, kteří byli svědky hrůz a kteří se chtěli dostat domů, zařadit se do běžného života v těžkých časech. Cítila jsem, že bych zradila sama sebe, kdybych jsem nakonec udělala něco jiného, jako to, co říkám v mém poselství...

Myslím, že by bylo ode mne zbabělé, kdybych ho nechala zabít. A taktéž, i on se chtěl vrátit, byl poznamenán minulostí, se kterou se chtěl vypořádat. Některé lidi jsem tím naštvala, ale za ten čas jsem si už na to zvykla.
Mudlové

Anglicky-muggle
Výraz mudla se objevuje v knihách o Harrym Potterovi od Joane Rowlingové.Označují se Tím lidé nekouzelnického původu.
Kouzelnický svět se snaží před mudly různými manévry krýt.Také se snaží nezasahovat do mudlovských záležitostí.Přesto se mezi mudli a kouzelníky uzavírají manželství z kterého vzcházejí děti dvojí krve.Tyto děti mohou být kouzelnicky nadané, ale také nemusí.Většina kouzelníků to chápe jako nutnost bez níž by kouzelnický svět dávno vymřel.

Přímo mezi mudli se sem tam objeví osoba s kouzelnickým nadáním.Příkladem je Hermiona Grangerová-nejlepší kamarádka Harryho Pottera.Její rodiče jsou zubaři a v životě se nenaučili ani jedno zaklínadlo a přesto je z Hermiony výborná čarodějka.

Část kouzelníků, především Smrtijedi což jsou stoupenci lorda Voldemorda si zakládají na svém čistokrevném původu a snatky čarodějů s mudli chápají jako pošpinění rodu.A tyto lidi považují za méně cenné, kterým by nejradši odepřeli jakékoli kouzelnické vzdělání.Proto je nadávka mudlovský šmejd (ang. munglood) chápáná jako největší možná urážka.

Ještě existuje jedna skupina lidí, kteří jsou nazývání motáci.To jsou lidé, kteří jsou sice kouzelnického původu, ale neumí čarovat.Moták je třeba bradavický školník Argus Filch.
ZIVOTOPISY CLENU FENIXOVA RADU

Kingsley Pastorek-

Datum narození: ---

Status: živý

Bydliště: ---

Rodiče: ---

Sourozenci: ---

Jiní příbuzní: ---

Vzdělání: škola čar a kouzel v Bradavicích

Kolej: Nebelvír (?)

Povolání: zaměstnanec Ministerstva kouzel, člen Fénixova řádu

Zajímavosti: je to bystrozor

Poznávací znamení: ---

Patron: rys

Vzhled: vysoký, černé pleti

Činy: člen Fénixova řádu, členem skupiny, která převážela Harryho Potter od Dursleyů

Jeho život: Poprvé se objevuje až v šestém díle. Kingsley studoval v Bradavicích.V této době pracuje na Ministerstvu kouzel v oddělení pro bystrozory.Je členem Fénixova řádu, kterému nejvíce pomáhá tím, že v pátém díle namlouvá ministersvu, že Sirius Black je nikdy v Asii. Také je velmi dobrý bojovník. V sedmém díle varoval všechny na Billovo svatbě, že se tam blíží Smrtijedi, a tím hodně lidí zachránil.

Herec: Georg Harris
REBEUS HAGRID

Datum narození: 1929

Status: živí

Bydliště: srub u Bradavic

Rodiče: otec mudla, matka poloobr

Sourozenci: nevlastní bratr Dráb

Jiní příbuzní: ---

Domácí mazlíček: trojhlavý pes, drak, hypogrif Klofan a stará se o zvířata v lese

Vzdělání: škola řar a kouzel v Bradavicích (studoval 2 roky)

Kolej: Nebelvír

Povolání: klíčník a šafář v Bradavicích, učitel

Učené předměty: péče o kouzelné tvory

Vzhled: vousatý poobr

Záliby: zvířata

Láska: Madame Maxime

Zajímavosti: ve druhém dílu byl zavřený v Azkabanu

Činy: člen Fénixova řádu, byl vyslán na vyjednávání s obry

Jeho život: Hagrid je dobrý přítel Harryho, Rona i Hermiony.Rád chová velká nebezpečná zvířata.Jeho otec byl mudla a matka byla poloobryně.Po ní zdědil odolnost vůči kouzlům, je asi 2x větší než u normálního kouzelníka.
PANI FIGGOVA

Datum narození: ---

Status: živá

Bydliště: vedle Dursleyů

Rodiče.---

Sourozenci:---

Jiní příbuzní:---

Vzdělání: moták

Záliby: starat se o své kočky

Láska: ---

Zajímavosti: hlídala Harryho když Dursleyovi jeli někam pryč

Činy: je členkou Fénixova řádu

Poznávací znamení: páchne zelím

Vzhled: potřeštěná stará paní

Kolej:---

Její život: Potřeštěná stará dáma ,která je čarodějka-motág.Harrymu to řekne až když mu je 15-tedy v pátém díle.Každý rok Harryho hlídala na Dudleyho narozeniny,Dudley jel s rodiči do zoo nebo do zábavného parku.Celý její dům i ona sama tak trochu páchne zelím.Je posedlá svými kočkami.
LILY POTTEROVA(MATKA HARRYHO)

Datum narození: 30.ůedna 1960

Původní přijímení: Evansová

Status: mrtvá (zemřela 31.7. 1981)
Bydliště: v Godrikově dole


Rodiče:---

Sourozenci: sestra Petunie

Jiní příbuzní: synovec Dudley, švagr Vernon, manžel James

Vzdělání: Bradavice

Kolej: Nebelvír

Povolání: ---

Záliby: ---

Činy: členka původního Fénixova řádu, obětovala se pro svého syna

Láska: James

Zajímavosti: Harryho matka

Poznávací znamení: obětovala se pro svého syna Harryho,byla zabita lordem Voldemortem

Vzhled: vysoká,štíhlá,dlouhé hnědé vlasy a zelené oči,které má Harry po níJejí život: O jejím životě se toho moc neví,více by toho mělo být napsáno v sedmém díle.V letech 1969-1976 navštěvovala Bradavice v koleji Nebelvír.Ona a její manžel byli zrazeni Peterem Pettigrewem,který odhalil jejich úkryt Voldemortovi.Lily Potterová byla zavražděna spolu se svým manželem ,její láska však i posmrtně ochraňuje jejího syna.
JAMES POTTER(OTEC HARRYHO)

Datum narození: 1958

Status: mrtvý(zabit v roce 1981)

Bydliště: Godricův důl

Rodiče:---

Sourozenci: nemá

Jiní příbuzní: manželka Lilly, synovec Dudley a švagr Vernon, švagrová Petunie, syn Harry

Vzdělání: Bradavice

Kolej: Nebelvír

Povolání: ---

Záliby: ---

Láska: Lilly

Zajímavosti: byl zvěromg- přeměnoval se v jelena

Činy: člen původního Fénixova řádu

Poznávací znamení:hrál dobře famfrpál

Vzhled: vysoký,nosí brýle,hubený,rozčepýřené hnědé vlasy,hnědé oči

Jeho život: v letech 1969-1976 navštěvoval Bradavice v koleji Nebelvír,kterou úspěšně reprezentoval ve famfrpálu.Mezi jeho největší přátele patřil Sirius Black,Remus Lupin a Peter Pettigrew,který jej však později zradil a odhalil jeho úkryt Voldemortovi.James Potter byl zavražděn,když se pokoušel chránit svojí rodinu.Mezi jeho nepřátele v Bradavicích patřil hlavně Severus Sneape.
NYNFADORA TONKSOVA

Datum narození: 1973

Status: zabitá v sedmém díle

Bydliště:---

Rodiče:Ted Tonks a Andromeda Blacková(Tonksová)

Sourozenci: nemá

Jiní příbuzní: tety Belatrix Lesttrangeová a narcisa Malfoyová, bratranec Malfoy

Domácí mazlíček: nemá

Vzdělání: Bradavice

Kolej: Nebelvír

Povolání: bystrozor, členka Fénixova řádu

Hůlka: ---

Patron: předešlý nebyl znám, změnil se ' ve velké čtyřnohé zvíře'

Poznávací znamení: metamorfomág (dle libosti dokáže měnit svůj vzhled)

Vzhled: je metamorformág, nejraději má křiklavě růžové vlasy

Záliby: populární hudba

Láska: Remulus Lupin

Zajímavosti: v sedmém díle se jí narodí syn Ted Tonks

Činy: bojovala na Ministerstvu kouzel, pomáhala Harrymu utéct od Dursleyových

Její život:Nynfradora od malička nesnáší svoje křestní jméno a tak si nechává říkat jen Tonksová.Narodila se jako metamorfomág.Tonksová získala kouzelnické vzdělání v Bradavicích.Její povolání je bystrozorka.Momentálně pracuje pro Fénixův řád.

Harry Potter na hlavním nádraží v Praze
Tyhle fotky mám od Mamlaska, ale v úterý jsme byli na výletě v Praze a projížděli jsme kolem;-)) Čili můžu potvrdit, že tam jsou;-))