Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Bradavičtí studenti

Bradavičtí studenti

Toto je seznam postav studentů z řady knih o Harry Potterovi, kteří jsou v knihách výslovně zmíněni a navštěvovali Školu čar a kouzel v Bradavicích ve stejné době, kdy ji navštěvoval Harry Potter.
Obsah
1 Nebelvír
1.1 Katie Bellová
1.2 Levandule Brownová
1.3 Seamus Finnigan
1.4 Lee Jordan
1.5 Cormac McLaggen
1.6 Parvati Patilová
1.7 Alice Spinnetová
1.8 Dean Thomas
1.9 Romilda Vaneová
1.10 Percy Weasley
1.11 Oliver Wood
1.12 Další studenti Nebelvíru
2 Mrzimor
2.1 Hannah Abbottová
2.2 Susan Bonesová
2.3 Justin Finch-Fletchley
2.4 Ernie Macmillan
2.5 Zachariáš Smith
2.6 Další studenti Mrzimoru
3 Havraspár
3.1 Terry Boot
3.2 Michael Corner
3.3 Marrieta Edgecombeová
3.4 Anthony Goldstein
3.5 Padma Patilová
3.6 Další studenti Havraspáru
4 Zmijozel
4.1 Millicent Bullstrodeová
4.2 Vincent Crabbe
4.3 Gregory Goyle
4.4 Theodore Nott
4.5 Pansy Parkinsonová
4.6 Blaise Zabini
4.7 Další studenti Zmijozelu
5 Související články

Nebelvír


Katie Bellová

Katie Bellová je o rok starší než Harry. Od začátku hraje v nebelvírském famfrpálovém týmu jako střelkyně. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle odmítá, aby ji Harry vzal do týmu automaticky, a jako všichni ostatní se účastní konkurzu. Do týmu se opět dostane na své místo střelkyně spolu s nováčky Demelzou Robinsovou a Ginny Weasleyovou. Později ji ale Draco Malfoy přes madam Rosmertu, kterou ovládá kletbou Imperius, využije k poslání nebezpečného náhrdelníku Brumbálovi. Katie se ho ale omylem dotkne, než ho doručí řediteli a kvůli tomu stráví dlouhou dobu u svatého Munga. Na její místo v týmu tak nastoupí Dean Thomas. Ve finálovém zápase proti Havraspáru opět nastoupí a Nebelvír vyhraje. V sedmém díle přijde na pomoc v bitvě o Bradavice.

Levandule Brownová

Levandule Brownová navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Byla první dívkou Rona Weasleyho, je nejlepší kamarádkou Parvati Patilové, se kterou navštěvují stejného hodiny. Jejím nejoblíbenějším předmětem je jasnovidectví. Levandule nejdřív věří ministerstvu v očerňování Harryho, ale později navštěvuje hodiny Brumbálovy armády. Ron s ní chodil pouze, aby naštval Hermionu, a později nevěděl, jak se s ní rozejít. Nakonec se rozejde Levandule s ním, když ho vidí osamotě s Hermionou (ve skutečnosti s nimi byl Harry pod neviditelným pláštěm).


Seamus Finnigan

Seamus Finnigan navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Je popisován jako chlapec se pískovými vlasy, je nejlepší přítel Deana Thomase. Jeho matka je čarodějka a jeho otec mudla, který se o pravé identitě své manželky dozvěděl až po svatbě, podle Seamusových slov ho to dost vzalo. V pátém díle uvěřil ministerské kampani proti Harrymu, ale později, když Harrymu uvěřil po jeho rozhovoru v Jinotaji, začal navštěvovat Brumbálovu armádu a Harrymu se omluvil. V šestém díle se pohádá se svou matkou, když ho chce odvézt z Bradavic před Brumbálovým pohřbem. V sedmém díle je jedním z aktivních členů Brumbálovy armády a je kvůli tomu také postižen - jeho obličej byl znetvořen tak, že ho Harry poznal až po hlase, když ho viděl.

Lee Jordan

Lee Jordan je stejně starý jako Weasleyova dvojčata, jichž je nejlepším přítelem. Během prvních čtyř let Harryho studia je komentátorem famfrpálových zápasů, jeho komentář je občas ovlivněn příslušností k Nebelvíru. V jeho sedmém ročníku navštěvuje Brumbálovu armádu a pomáhá dvojčatům s testováním jejich výrobků. Po jejich odchodu z Bradavic se zdá být zkleslý, ale pokračuje v odporu proti Umbridgeové. V sedmém díle se účastní vysílání ilegální rozhlasové stanice Potterova hodinka a účastní se bitvy o Bradavice.


Cormac McLaggen

Cormac McLaggen je o rok starší než Harry. S Harrym se seznámil na cestě do Bradavic v šestém díle na návštěvě u profesora Křiklana. Později měl zájem o místo brankáře v nebelvírském famfrpálovém týmu, do kterého se nedostal, protože proti němu Hermiona použila matoucí kouzlo, aby pozici dostal Ron. Kvůli Ronově otravě ale Cormac v zápase proti Mrzimoru hraje, snaží se ale neustále Harrymu radit, jak má vést tým, a když ukazuje jednom z odrážečů, jak by podle něj měl hrát, zraní Harryho a Nebelvír kvůli tomu prohraje. Když je Hermiona naštvaná na Rona, protože chodí s Levandulí Brownovou, jde s ním na Křiklanův večírek. Cormac ale nemluví o ničem jiném než o sobě, a tak Cormacovi uteče.


Parvati Patilová

Parvati Patilová je ve stejném ročníku jako Harry a má identické dvojče Padmu v Havraspáru. Její nejlepší kamarádkou je Levandule Brownová, s níž má mnoho společných zájmů a stejné oblibené předměty - obzvláště jasnovidectví. Parvati šla s Harrym na vánoční ples ve čtvrtém ročníku, ale nebyla s ním spokojená, protože Harry strávil většinu času zíráním na svou tehdejší lásku Cho Changovou. V šestém díle si ji se sestrou rodiče odvezou domů. V sedmém díle se obě zúčastní bitvy o Bradavice.


Alice Spinnetová

Alice Spinnetová je od Harryho prvního a od svého třetího střelkyní nebelvírského famfrpálového mužstva. Je nejčastější střelkyní penalt. Ve svém sedmém roce navštěvuje Brumbálovu armádu. V sedmém díle se objeví na konci v bitvě o Bradavice.


Dean Thomas

Dean Thomas je černý chlapec vyšší než Ron (jak je uvedeno v knize) v Harryho ročníku. Jeho matka je mudla a jeho otec čaroděj. Ten ale utekl, když byl Dean malý, protože chtěl chránti svou rodinu před smrtijedy (to Dean ale neví). Kvůli tomu, že svého otce neznal, měl problémy s novou vládou v sedmém díle, protože nemohl nijak dokázat, že má zděděné čarodějnické schopnosti po otci. Dean je kromě famfrpálu také fanouškem fotbalu. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle chodí s Ginny a hraje střelce nebelvírského famfrpálového týmu po tom, co kvůli zranění odejde Katie Bellová. S Ginny se rozejde po hádce, kdy Ginny vadilo, že jí pomáhá procházet otvorem za podobiznou Buclaté dámy, ve skutečnosti se jí dotknul Harry, který procházel pod neviditelným pláštěm. V sedmém díle byl na útěku před novou kouzelnickou vládou kvůli svému mudlovskému původu, byl zatčen a spolu s Harrym, Ronem a Hermionou byl uvězněn v sídle Malfoyových. S nimi také utekl a v Lasturové vile (domu Billa a Fleur Weasleyových) se sblíží s Lenkou Láskorádovou. Na konci se účastní bitvy o Bradavice.

Romilda Vaneová

Romilda Vaneová je o dva roky mladší než Harry a je jedním z méně oblíbených studentů Nebelvíru, spolu s Cormacem McLaggenem. V šestém díle na začátku cesty do Bradavic nabízí Harrymu, aby si přesedl k ní a k jejím kamarádkám, že nemusí sedět s Nevillem a Lenkou Střelenkou. Ten jí na to ale odpověděl, že to jsou jeho přátelé a Romilda odešla. Později se snaží získat Harryho lásku tak, že mu podstrčí čokoládové bonbony s nápojem lásky, Harryho ale předtím varovala Hermiona, a tak je nejedl. Snědl je ale později Ron a Harry ho pak musel odvést k profesoru Křiklanovi, aby mu dal protilátku, i tak musí pak být Ron ale na ošetřovně.


Percy Weasley

Percy Ignacius Weasley je třetí nejstarší syn Weasleyových, studium v Bradavicích, kde byl prefektem a primusem, ukončil ve třetím díle. Pak získal místo na ministerstvu kouzel, kde jeho hvězda stoupala. Kvůli tomu, že stejně jako zbytek ministerstva, nevěřil Brumbálovi a Harrymu, že se vrátil lord Voldemort, se pohádal se svou rodinou. To mu pak bylo líto, ale nedokázal se omluvit. To udělal až krátce před bitvou o Bradavice v sedmém díle, kde bojoval proti smrtijedům a Voldemortovi jako zbytek jeho rodiny.

Oliver Wood

Oliver Wood byl před Angelinou a Harrym kapitánem nebelvírského famfrpálového mužstva, je o 4 roky starší než Harry, hrál jako brankář. Je tak trochu fanatikem - při trénincích nehleděl na špatné počasí, brzké ranní hodiny a vždy trávil dlouhé hodiny vysvětlováním taktiky. Ve čtvrtém díle na mistrovství světa ve famfrpálu Harryho potká a řekne mu, že hraje v záložním týmu Puddlemerských spojenců. Je jedním z mnoha studentů Nebelvíru, který se účastní bitvy o Bradavice v sedmém díle.

Další studenti Nebelvíru
Ritchie Coote - odrážeč famfrpálového týmu v šestém díle
Colin Creevey
Dennis Creevey - o 2 roky mladší bratr Colina
Hermiona Grangerová
Angelina Johnsonová
Andrew Kirke - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážec famfrpálového týmu
Neville Longbottom
Natalie McDonaldová - spolu s Nicolasem Flamelem jediná reálná postava v sérii, jde o dívku, která zemřela na leukémii dřívě, než jí JKR stačila odpovědět na dopis
Demelza Robinsová - střelkyně famfrpálového týmu, o 3 roky mladší než Harry
Jimmy Peakes - odrážeč famfrpálového týmu v šestém díle, o 3 roky mladší než Harry
Harry Potter
Jack Sloper - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážeč famfrpálového týmu
Fred a George Weasleyovi
Ginny Weasleyová
Ron Weasley


Mrzimor

Hannah Abbottová

Hannah Abbotová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Toho se zastane ve druhém díle, když Ernie Macmillan říká, že Harry může být Zmijozelův dědic. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle opustí Bradavice po tom, co její matka zavražděna smrtijedy. Jako dospělá si vezme Nevilla Longbottoma.


Susan Bonesová

Susan Bonesová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Je zmíněná v prvním díle u zařazování a pak až jako členka Brumbálovy armády v pátém díle. Harry si ji spojí s Amelií Bonesovou, protože použije termín "fyzický patron".


Justin Finch-Fletchley

Justin Finch-Fletchley je ve stejném ročníku jako Harry. Jeho rodiče jsou mudlové a než se dozvěděl o tom, že má čarodějné schopnosti, měl jít do Etonu. Ve druhém díle se na něj pokusí zaútočit had, kterého v soubojnickém klubu vyčaroval Draco Malfoy a Harry na něj promluvil hadím jazykem. Všichni věřili tomu, že ho na něj poštval Harry jako Zmijozelův dědic. Později je jedním z těch, na které zaútočil bazilišek. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu.


Ernie Macmillan

Ernie Macmillan je ve stejném ročníku jako Harry. Ve druhém díle věří, že je Harry Zmijozelův dědic, později se v tom utvrdí, když je napaden Justin Finch-Fletchley, ale Harrymu se omluví, když je napadena Hermiona. V pátém ročníku se stane mrzimorským prefektem a navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém ročníku je jediným z Mrzimoru, který navštěvuje hodiny lektvarů pro OVCE. V sedmém díle je aktivním členem Brumbálovy armády a účastní se bitvy o Bradavice.

Zachariáš Smith

Zachariáš Smith je střelec mrzimorského famfrpálového týmu. Poprvé se v knize objeví v pátém díle, kdy navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle je v prvním zápase komentátorem famfrpálu, ale protože byl jeho komentář značně protinebelvírský, Ginny Weasleyová do něj na konci zápasu narazila s tím, že zapomněla zabrzdit. Na konci sedmém díle je zmíněn, že předbíhá mladší studenty při evakuaci Bradavic před závěrečnou bitvou.


Další studenti Mrzimoru
Cedric Diggory


Havraspár


Terry Boot

Terry Boot je havraspárským studentem v Harryho ročníku. V pátém ročníku navštěvuje hodiny Brumbálovy armády. Na prvním setkání říká, že mu portrét v Brumbálově pracovně řekl, že zabil v druhém ročníku baziliška Nebelvírovým mečem. V šestém díle navštěvuje kurz lektvarů na OVCE, v sedmém je tělesně trestán Carrowovými za to, že ve Velké síni mluvil a vloupání Harryho, Rona a Hermiony ke Gringottovým. Zúčastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Michael Corner

Michael Corner je havraspárským studentem v Harryho ročníku. Po vánočním plese ve čtvrtém díle začal chodit s Ginny Weasleyovou. V pátém díle se stal členem Brumbálovy armády. Po rozchodu s Ginny začal chodit s Harryho bývalou Cho Changovou. V šestém díle je jedním z mála studentů, který navštěvuje kurz lektvarů pro OVCE. V sedmém díle je opět členem Brumbálovy armády a účastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Marrieta Edgecombeová

Marrieta Edgecombeová je havraspárskou studentkou (asi o rok starší než Harry), kamarádkou Cho Changové. Její matka pracuje na ministerstvu v oddělení kouzelnické přepravy. Marrieta navštěvuje Brumbálovu armádu, ale jenom proto, že tam Cho nechtěla jít sama. To se projeví, když BA udá Umbridgeové. Kvůli tomu má pak dlouhou dobu na čele nápis PRÁSKAČ. Ve filmu to prozradí Cho, když ji Umbridgeová vyslýchá pod veritasérem.

Anthony Goldstein

Anthony Goldstein je havraspárským studentem v Harryho ročníku. V pátém díle se stal prefektem a členem Brumbálovy armády. V sedmém díle je opět členem Brumbálovy armády a účastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Padma Patilová

Padma Patilová je havraspárskou studentkou v Harryho ročníku, má identické dvojče Parvati v Nebelvíru. Ve čtvrtém díle jde na vánoční ples s Ronem, ale není spokojená, protože ten celou dobu pouze sleduje Hermionu, a tak nakonec skončí se studentem Kruvalu. V pátém díle se stane havraspárskou prefektkou a členkou Brumbálovy armády. V sedmém díle se účastní závěrečné bitvy o Bradavice.

Další studenti Havraspáru
Steward Ackerley
Marcus Belby - člen Křikova klubu
Penelopa Clearwaterová - dívka Percyho Weasleyho, jedna z napadených baziliškem ve druhém díle
Roger Davies - kapitán havraspárského famfrpálového týmu, na plese Turnaje tří kouzelníků byl s Fleur Delacourovou
Cho Changová
Lenka Láskorádová


Zmijozel


Millicent Bullstrodeová

Millicent Bullstrodeová je zmijozelskou studentkou v Harryho ročníku. Je tak trochu ženskou verzi Crabbea a Goyla. Ve druhém díle je v soubojnickém klubu Snapem přiřazená k Hermioně, ta jí vezme vlasy a použije k přeměně pomocí mnoholičného lektvaru. Ve skutečnosti to ale byly kočičí chlupy a Hermionu kvůli tomu musela na ošetřovnu. V pátém díle, to se naposledy v knize objevila, se stala členkou vyšetřovatelského sboru Dolores Umbridgeové.


Vincent Crabbe

Vincent Crabbe je zmijozelským studentem v Harryho ročníku, jeho otec je smrtijed. Crabbe věčně doprovází Draca Malfoye jako jeho gorila. Podle knihy je velmi hloupý a nedokáže nic dělat podle svého rozhodnutí, většinou poslouchá Dracovy rozkazy. Podle Malfoye je ale Crabbe chytřejší než Goyle, protože ve druhém díle je vybrán jako jeho sekundant, když si domluvili souboj s Harrym. V pátém díle hrál v zápase proti Nebelvíru jako zmijozelský odrážeč. V sedmém díle, po "pádu" Malfoyových, se Crabbe projevil jako dobrý kouzelník, odborník na kletbu Cruciatus a už odmítal Dracovi jen tak sloužit. V sedmém díle zemře, když aniž by si to uvědomil, zničil Voldemortův viteál.


Gregory Goyle

Gregory Goyle je zmijozelským studentem v Harryho ročníku, jeho otec je smrtijed. Goyle věčně doprovází Draca Malfoye jako jeho gorila. Podle knihy je velmi hloupý a nedokáže nic dělat podle svého rozhodnutí, většinou poslouchá Dracovy rozkazy. V pátém díle hrál v zápase proti Nebelvíru jako zmijozelský odrážeč. V sedmém díle, po "pádu" Malfoyových, se Goyle už odmítal Dracovi jen tak sloužit. Po smrti Crabbea spolu s Dracem litovali jeho smrti.

Theodore Nott

Theodore Nott je zmijozelským studentem v Harryho ročníku a jediným známým členem Zmijozelu, který vidí testrály, jeho otec je smrtijed.


Pansy Parkinsonová

Pany Parkinsonová je zmijozelskou studentkou v Harryho ročníku. Často je v knize zmiňována jako vůdkyně party zmijozelských děvčat. Často dělá doprovod Dracovi Malfoyovi, například s ním byla na vánočním plese ve čtvrtém díle. V pátém ročníku se stala zmijozelskou prefektkou a členkou vyšetřovatelského sboru Dolores Umbridgeové. V sedmém díle vyžaduje Harryho vydání Voldemortovi před bitvou o Bradavice, za Harryho se ovšem postaví celý Nebelvír, Havraspár a Mrzimor a McGonagallová ji vyzve, aby opustila Velkou síň jako první následována ostatními zmijozelskými.

Blaise Zabini

Blaise Zabini je zmijozelským studentem v Harryho ročníku. Je popisován jako vysoký hezký černý chlapec. Má slavnou krásnou matku, která sedmkrát ovdověla. Každý z jejích manželů zemřel za záhadných okolností a po smrti každého z nich zdědila velké množství zlata. I když byl poprvé zmíněn už při zařazování v prvním díle, objevil se už pouze v šestém díle, kdy byl jako jeden z mála pozván ke Křiklanovi během cesty do Bradavic, Křiklanových akcí se zúčastnil i nadále.


Další studenti Zmijozelu
Marcus Flint - kapitán zmijozelského famfrpálové mužstva
Dafné Greengrassová - členka party Pansy Parkinsonové, její sestra Astoria si vezme Draca Malfoye
Draco Malfoy
Montague - chytač zmijozelského famfrpálového týmu, nahradil Flinta na místě kapitána