Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Bradavičtí zaměstnanci

Bradavičtí zaměstnanci

Toto je seznam zaměstnanců Školy čar a kouzel v Bradavicích z knihy Harry Potter, kteří byli v knize uvedeni.Obsah [skrýt]
1 Cuthbert Binns
2 Phineas Nigellus Black
3 Armando Dippet
4 Firenze
5 Zlatoslav Lockhart
6 Poppy Pomfreyová
7 Quirinus Quirell
8 Sibylla Trelawneyová
9 Další zaměstnanciCuthbert Binns

Cuthbert Binns je jediným učitelem v Bradavicích, který je duchem, učí dějiny čar a kouzel. V knize je řečeno, že už byl velmi starý, když si ve sborovně zdříml a ve spánku zemřel. Když se probudil tak se jednodušše zvedl a šel učit svou další třídu.

Jeho hodiny jsou nepřekonatelně nudné, protože dokáže i o možná zajímavých událostech mluvit naprosto bez vzrušení a monotónním hlasem.

Jeho nejdůležitějším činem v knize bylo, když ve druhém díle studentům Nebelvíru vyprávěl o tajemné komnatě. Tehdy byl prý dokonce překvapen, že na něj vůbec nějaký student mluví, a neznal žádného z nich jménem. Tato hodina byla jednou z mála, ve kterých ho studenti poslouchali. Ve filmu se ale neobjevil, protože o tajemné komnatě studentům pověděla profesorka McGonagallová.

Phineas Nigellus Black

Phineas Nigellus Black (1847-1926) je prapradědeček Siriuse Blacka a bývalý ředitel Bradavic. Sirius tvrdí, že Phineas Nigellus byl nejméně populární ředitel, jakého kdy Bradavice měly. Jeho portrét visí stejně jako portréty ostatních bývalých ředitelů a ředitelek Bradavic v pracovně ředitele, kde má pomáhat současnému řediteli. Jeho druhý portrét visí na Grimmauldově náměstí 12, rodovém sídle Blacků. Phineas mezi nimi může libovolně cestovat tak, jak je v kouzelnickém světě zvykem. V knize se Phineas poprvé objeví v 5. díle, kde kritizuje Harryho, když se hádá s Brumbálem.

Nevychází se svým prapravnukem a mladými lidmi, ale byl rozrušený, když se dozvěděl o Siriusově smrti, pravděpodobně kvůli tomu, že to byl poslední žijící mužský člen rodu Blacků.

V sedmém díle Hermiona vezme jeho portrét z Grimmauldova náměstí, ten tak informoval Snapa, pokud mohl, o pohybu hlavní trojice.Ředitel Bradavic

Předchůdce:
? 1847–1926
Phineas Nigellus Black Nástupce:
Armando DippetArmando Dippet
Podrobnější informace naleznete v článku Armando Dippet.

Armando Dippet je to bývalý ředitel Bradavic, předchůdce Brumbála. V knize se poprvé objevil ve druhém díle ve vzpomínce mladého Voldemorta, do které se Harry dostal prostřednictvím Voldemortova starého deníku, o kterém bylo později zjištěno, že je to viteál. Jeho portrét visí v pracovně ředitele Bradavic a stejně jako ostatní portréty má za úkol sloužit současnému řediteli.

V sedmém díle je uvedeno, že Rita Holoubková napsala knihu s názvem Armando Dippet: Inteligent nebo idiot?Ředitel Bradavic
Předchůdce:

Phineas Nigellus Black (možná) ?–1956
Armando Dippet Nástupce:
Albus Brumbál


Firenze

Firenze je kentaur, v pátém díle začal po nuceném odchodu Sibylly Trelawneyové jasnovidectví. Poprvé se objevil již v prvním díle, kdy Harryho zachránil před Voldemortem. K nelibosti ostatních kentaurů vezl Harryho na zádech, což je mezi nimi považováno jako symbol toho, že slouží lidem. V pátém filmu se Firenze neobjevil, i když v knize učil v Bradavicích na volném místě po profesorce Trelawneyové. Když ho poprvé Harry viděl ve třídě, bylo vidět, že byl kvůli tomu, že bude učit, napaden ostatními kentaury. V šestém díle pokračoval v učení spolu s Trelawneyovou, protože se nemohl vrátit do Zapovězeného lesa, protože už by nebyl ostatními kentaury přijat. V sedmém díle se účastní bitvy o Bradavice. Ve filmu Harry Potter a Kámen Mudrců Firenzeho daboval Ray Fearon .


Zlatoslav Lockhart

Zlatoslav Lockhart je narcistická čarodějnická celebrita, která napsala mnoho knih o svých velký úspěších v boji s nebezpečnými tvory. Ve druhém díle se stane profesorem obrany proti černé magii. V první hodině dá studentům test o sobě. Je velmi nepopulární mezi ostatními učiteli, ale je oblíbený mezi dívčí částí studentů, i u Hermiony. Harry ho také nemá rád, protože Lockhart si neustále myslí, že se snaží získat pozornost svými různými činy (jako například, když přiletěl autem do školy nebo, když si ho chtěl Colin Creevey vyfotit a pak si nechat podepsat fotku). Na konci knihy je přinucen jít s Harrym a Ronem do tajemné komnaty, kde vyjde najevo, že Lockhart žádnou věc, o které psal ve svých knihách neudělal, že pouze vždy získal informace od jiných lidí, kterým pak vymazal paměť. To chtěl udělat i Harrymu a Ronovi, když se dostali do tajemné komnaty, ale kouzlo se obrátilo proti němu a o paměť tak přišel on sám.

V pátém díle ho Harry, Ron a Hermiona potkají u svatého Munga, kde je zavřený. Na nic si nepamatuje, ale má stále touhu po tom dávat lidem autogramy a stále mu chodí mnoho dopisů od fanynek.

Poppy Pomfreyová

Madam Pomfreyová je kouzelnická léčitelka, která pracuje na bradavické ošetřovně. Je velmi přisná okolo dodržování pravidel léčení. Vždy se dobře stará o studenty a v drtivé většině případů se jí je podaří vyléčit (například ve druhém díle, když Harrymu Lockhart odstranil kosti v ruce nebo zkamenělé po útoku baziliškem). V pátém díle by rezignovala na protest proti Umbridgeové, kdyby neměla starost o to, kdo se bude starat o nemocné studenty. V sedmém díle spolu s Filchem řídí evakuaci studentů a později pomáhá léčit zranění.

Quirinus Quirell

Quirell byl v prvním díle profesorem obrany proti černé magii. V prvním díle je řečeno, že začal koktat po incidentu s upíry na svých cestách. Harry ho poprvé potkal v Děravém kotli. Krátce poté se Quirell vloupá do banky Gringottových. Zatímco Harry po celý školní rok podezíra ze všech Quirellových činů Snapea, Quirell se snaží během famrpálového zápasu kletbou Harryho shodit z koštěte, během Halloweenu pustí do školy trolla a nakonec se i vydá pro Kámen mudrců. Na konci vyjde najevo, že byl ovládán Voldemortem, jehož přízrak ho ovládl. Quirell s Harrym bojuje, ale díky ochraně, kterou Harrymu poskytla matka, umírá. J. K. Rowlingová řekla, že předím než vzal Quirell místo učitele obrany proti černé magii učil studium mudlů.


Sibylla Trelawneyová

Sibylla Patricia Trelawneyová je profesorkou jasnovidectví. Poprvé se objevila ve třetím díle, když začali Harry, Ron a Hermiona chodit na hodiny jasnovidectví. Všichni tři okamžitě začali tvrdit, že je Trelawneyová šarlatánka. Podle McGonagallové Trelawneyová předpovídá každý rok smrt jednoho studenta, ale doposud žádný z nich nezemřel, v Harryho ročníku předpověděla "nečekaně" Harryho smrt. Většina jejích předpovědí se nevyplní, ale čas od času se do něčeho strefí. Jsou známy dva případy, kdy předpověděla skutečné předpovědi. Poprvé předpověděla osud Harryho a Voldemorta, podruhé návrat Voldemorta po tom, co se k němu vrátí jeho věrný služebník Petr Pettigrew. Díky první předpovědi, kterou přednesla při ucházení o místo u Brumbála, byla přijata na její místo v Bradavicích. V pátém díle je propuštěna za velké pozornosti Umbridgeovou, ale díky Brumbálovi mohla na hradě zůstat bydlet. V šestém díle se vrátí k učení, ale těžce nese, že se musí o žáky dělit s jejím zástupcem v pátém díle - kentaurem Firenzem. V sedmém díle se účastní závěrečné bitvy o Bradavice, mj. tak, že po smrtijedech hází křišťálové koule.


Další zaměstnanci
Batsheeda Babblingová - profesorka starodávných run, nikdy nebyla uvedena v knize, známá přímo od Rowlingové
Cuthbert Binns - duch, profesor dějin čar a kouzel
Albus Brumbál - ředitel Bradavic
Charity Burbageová - profesorka studia mudlů, v sedmém díle byla zavražděna Voldemortem, pak ji snědl had Nagini, protože říkala o mudlech dobré věci
Phineas Nigellus Black - bývalý ředitel Bradavic
Alekto Carrowová - profesorka studia mudlů dosazená Voldemortem
Amycus Carrow - profesor obrany proti černé magie dosazený Voldemortem
Vilemína Červotočková - dočasná učitelka péče o kouzelné tvory ve čtvrtém a pak i v pátém díle
Dylisa Derwentová - bývalá ředitelka Bradavic (1741-1768)
Armando Dippet - bývalý ředitel Bradavic, předchůdce Brumbála
Everard - bývalý ředitel Bradavic
Argus Filch - školník
Dexter Fortescue - bývalý ředitel Bradavic
Rubeus Hagrid - šafář a klíčník, později profesor péče o kouzelné tvory
Rolanda Hoochová - profesorka létání, rozhodčí famfrpálových zápasů, byla popisována jako učitelka s orlíma očima
Kettleburn - profesor péče o kouzelné tvory před Hagridem, uveden ve třetím díle, kdy Brumbál říká, že odešel na odpočinek, aby se staral o své zbývající končetiny
Filius Kratiknot - profesor kouzelných formulí, ředitel Havraspáru
Horácio Křiklan - bývalý profesor lektvarů a ředitel Zmijozelu, později znovu na obě místa nastoupil
Wilkie Křížek - profesor přemisťování vyslaný ministerstvem
Neville Longbottom - profesor bylinkářství
Remus Lupin - profesor obrany proti černé magii
Minerva McGonagallová - profesorka přeměňování, ředitelka Nebelvíru, zástupkyně řeidtele, později ředitelka
Galatea Merrythoughtová - profesorka obrany proti černé magii v době, kdy Bradavice navštěvoval Tom Rojvol Raddle
Alastor Moody - profesor obrany proti černé magii
Ogg - bradavický hajný před Hagridem
Irma Pinceová - knihovnice, snaží se chránit knihy před studenty
Apollyon Pringle - bradavický školník v době, kdy školu navštěvovala Molly Weasleyová
Pomona Prýtová - profesorka bylinkářství, ředitelka Mrzimoru
Aurora Sinistra - profesorka astronomie, žádná hodina astronomie nebyla nikdy v knize popsána
Severus Snape - profesor lektvarů, pak obrany proti černé magii, ředitel Zmijozelu, pak ředitel celé školy
Dolores Jane Umbridgeová - profesorka obrany proti černé magii, ředitelka, vrchni vyšetřovatelka, první náměstkyně ministra kouzel
Septima Vectorová - profesorka věštění z čísel