Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Longbottomovi

Longbottomovi

Longbottomovi jsou fiktivní rodina z románu Harry Potter britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Jde o čistokrevnou kouzelnickou rodinu, která se těší v kouzelnickém společenství respektu (sodě také podle toho, že Callidora Blacková, která si vzala Harfanga Longbottoma zůstala na rodokmenu Blacků na Grimmauldově náměstí, zatímco Cedrella Blacková, která si vzala Septima Weasleyho byla odstraněna), ale nikdy se nepřidala na stranu Voldemorta, naopak byli proti němu.


Neville Longbottom

Hlavní článek: Neville Longbottom
Frank a Alice Longbottomovi

Frank Longbottom a Alice Longbottomová jsou rodiče Nevilla. Spolu s Alastorem Moodym byli prý nejlepšími bystrozory, jaké ministerstvo kouzel, kdy mělo. Do roku 1981 se podle Brumbála, stejně jako Harryho rodiče, utkali třikrát s Voldemortem.

Jejich úspěchy byly ukončeny, když byli mučeni kletbou Cruciatus až k šílenství několika smrtijedy v čele s Belatrix Lestrangeovou. Po tomto mučení museli být zavřeni do nemocnice svatého Munga, protože ztratili rozum. Neville kvůli tomu byl vychováván svou babičkou z otcovy strany.

V knize se objevili na fotografii původního Fénixova řádu, kterou Harrymu ukazoval Moody a v nemocnici svatého Munga o vánočních prázdninách v pátém díle, kdy je byl Neville spolu s babičkou navštívit zrovna, když tam byla hlavní trojice, která při návštěvě pana Weasleyho, zabloudila do oddělení, kde byli, když tam viděli svého bývalého učitele obrany proti černé magii Zlatoslava Lockharta. Ani jeden z nich Nevilla nepoznával, ale Alice věděla, že je to někdo, koho má ráda, protože mu dávala různé malé dárky (v této části knihy zrovna obal od žvýkaček).


Augusta Longbottomová

Augusta Longbottomová je matka Franka Longbottoma a babička Nevilla, kterého po zešílení po napadení jeho rodičů vychovávala. Je velmi přísná, hlavně k Nevillovi. Občas si stěžuje na to, že má Neville málo kouzelnického talentu, a když byl Neville malý, na chvíli si myslela, že je moták. Během školních prázdnin chodí s Nevillem navštěvovat jeho rodiče ke svatému Mungovi.

Ne jako ostatní čistokrevní kouzelníci je hrdá na to, že je Neville kamarádem Harryho Pottera a obdivuje mudlům narozenou Hermionu, která ve škole pomáhá Nevillovi. Když už ztrácela naději, že její vnuk zdědil nadání svého otce, získala novou šanci, když se Neville zapojil do boje na ministerstvu na konci pátého dílu. Když Neville během boje zničí hůlku po svém otci, nezlobí se, jak Neville čekal, ale koupí mu novou, která Nevillovi pomůže vylepšit své kouzelnické schopnosti. Když se Neville chopil vedení Brumbálovy armády v sedmém díle a kladl neustálý odpor Alektě a Amycusovi Carrowovým, novým profesorům v Bradavicích, pokusili se ji unést, ale ona se ubránila (Dawlish, který ji měl zajmout, skončil u svatého Munga), utekla a poslala Nevillovi dopis, ve kterém mu psala, že je na něj velmi hrdá a ať ve svém boji pokračuje. V knize je naposledy viděna během bitvy o Bradavice, kdy odchází z Komnaty nejvyšší potřeby, když tam potřebuje jít Harry. Zeptá se, kde je Neville, Harry jí řekne, že bojuje se smrtijedy a ona odvětí: "Přirozeně." Neví se, jestli bitvu přežila nebo ne.