Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Potterovi

Potterovi

Potterovi jsou rodinou z fiktivního světa, který vytvořila britská spisovatelka J. K. Rowlingová pro svůj román Harry Potter.Obsah [skrýt]
1 Členové rodiny
2 James Sirius Potter
3 Albus Severus Potter
4 Lily Lenka Potterová
5 Pan a paní Potterovi
6 Pan a paní Evansovi
7 Příbuzenství mezi Potterovými a GauntovýmiČlenové rodiny
Harry James Potter - hlavní hrdina románů
Ginny Potterová, roz. Weasleyová - Harryho manželka
James Potter - Harryho otec
Lily Potterová, roz. Evansová - Harryho matka
Petunie Dursleyová, roz. Evansová - Harryho teta, sestra Lily
Vernon Dursley - Harryho strýc, manžel Petunie
Dudley Dursley - Harryho bratranec, syn Petunie a Vernona
další rodiny jako např. Weasleyovi
osoby uvedené níže

James Sirius Potter

James Sirius Potter je nejstarším dítětem Harryho a Ginny a je nejméně o rok starší než jeho bratr Albus. Je pojmenován po Harryho otci a kmotrovi. V knize je uvedeno, že má podobnou povahu jako jeho strýc Ron, protože považuje za velkou údalost, když se jeho sestřenice Victoire Weasleyová líbá s Teddym Lupinem, synem Remuse Lupina a Nymfadory Lupinové-Tonksové, Harryho kmotřencem. Je také podobný dalším svým strýcům Fredovi a Georgeovi, protože svému otci tajně vzal Pobertův plánek, který chtěl Harry před svými dětmi utajit.


Albus Severus Potter

Albus Severus Potter je druhým synem Harryho a Ginny a v epilogu sedmého dílu jede poprvé do Bradavic. Je pojmenován po dvou bradavických ředitelích - Albusi Brumbálovi a Severusi Snapeovi. Kvůli vtipům svého bratra se bojí, že bude zařazen do Zmijozelu, ale jeho otec mu řekne, že ho nebudou mít kvůli tomu méně rádi a že jeden z ředitelů, po kterém je pojmenován, chodil také do Zmijozelu a byl to možná ten nejstatečnější člověk, jakého znal. Také mu řekne to, co ještě žádnému svému dítěti neřekl, že ho chtěl moudrý klobouk také zařadit do Zmijozelu, ale on si to nepřál, a tak ho zařadil do Nebelvíru. Albus se z Harryho dětí podobá svému otci nejvíce a také jako jediný zdědil zelené oči Harryho matky.

Lily Lenka Potterová

Lily Lenka Potterová je jediná dcera a nejmladší dítě Harryho a Ginny. Je pojmenována po Harryho matce a dobré přítelkyni jejích rodičů Lence Láskorádové. Vypadá jako její matka a babička Molly. Doprovází rodiče, když posílají své dva syny do Bradavic v epilogu sedmého dílu.


Pan a paní Potterovi

Harryho prarodiče z otcovy strany se v knize nikdy neobjevili. Harryho otec James byl jejich jediným dítětem, ale přijali i Siriuse Blacka, když utekl z domova a chovali se k němu jako ke svému druhému synovi. Zemřeli pravděpodobně krátce před Harryho rodiči. Potterovi byli čistokrevnou kouzelnickou rodinou.

Pan a paní Evansovi

Harryho prarodiče z matčiny strany se objevili v knize v sedmém díle ve vzpomínce Severuse Snapea, když vyprovázeli Lily na cestu do Bradavic. Podle knihy byli prý velmi hrdí na to, že je jejich dcera čarodějkou.


Příbuzenství mezi Potterovými a Gauntovými

Harry a Voldemort jsou vzdálenými příbuznými. Harry je totiž potomkem nejmladšího z bratru Peverellových - Ignotuse, který si přál neviditelný plášť, a Voldemort zase, podle Rojvola Gaunta potomek prostředního bratra - Cadmuse, který si přál kámen vzkříšení.