Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Předkové lorda Voldemorta

Předkové lorda Voldemorta

Toto je seznam známých předků lorda Voldemorta, fiktivní postavy z románu britské spisovatelky J. K. Rowlingové Harry Potter.Obsah [skrýt]
1 Gauntovi
1.1 Rojvol Gaunt
1.2 Meropa Gauntová
1.3 Morfin Gaunt
2 Raddleovi
2.1 Thomas a Mary Raddleovi
2.2 Tom Raddle st.


Gauntovi

Gauntovi jsou čistokrevná kouzelnická rodina, potomci jednoho ze zakladatelů Škola čar a kouzel v Bradavicích Salazara Zmijozela. Po mužské linii vymřeli Morfinem Gauntem. Byli známí tím, že jejich myšlení bylo zdegenerováno častými sňatky mezi sebou. Původně šlo o velmi bohatou rodinu, ale kvůli touze po přepychu a velkému rozhazování peněz přišli o veškerý svůj majetek už několik generací před nejstarším známým Gauntem v knize - Rojvolem. Jediným cenným majetkem, který jim zůstal byl medailonek Salazara Zmijozela a životodárný kámen (nevěděli o jeho skutečném účelu) v prstenu, kterým se chlubili následnictvím Peverellových. Z obou později udělal Voldemort viteály.

Rojvol Gaunt

Rojvol Gaunt (angl. Marvolo Gaunt) je Voldemortův děd z matčiny strany. Je jedním z posledních žijících potomků Salazara Zmijozela a je na to velmi hrdý, což se ukázalo již při jeho první scéně v šestém díle při návštěvě ministerského úředníka Boba Ogdena. Je vidět jeho až šílenství způsobené asi kombinací hrdosti na čistokrevný kouzelnický původ a tím, že se jeho předci brali mezi svými příbuznými.

Strávil tři měsíce v Azkabanu za napadení ministerských úředníku a když se vrátil čekaje, že jeho dcera Meropa bude stále poslušně v jejich chatrči, zjistil, že si Meropa vzala mudlu, pravděpodobně pod nápojem lásky. Protože se nebyl schopen sám o sebe postarat, brzy zemřel. Jeho zbylý majetek, včetně prstenu Peverellových (medailonek si odnesla Meropa), přešel na jeho syna Morfina.


Meropa Gauntová

Meropa Raddleová roz. Gauntová je dcera Rojvola, matka lorda Voldemorta. Žila se svým otcem a bratrem v chatrči u Malého Visánku. Rojvol a Morfin se k ní nechovali dobře, týrali ji, volali na ni motáku, protože se u ní nikdy neprojevilo nějaké zvlášť velké kouzelnické nadání. To skončilo, když byli oba uvězněni v Azkabanu. Meropiny kouzelnické schopnosti rázem vypluly na povrch. Meropa byla zamilovaná do Toma Raddlea staršího, který si ji nakonec vzal, pravděpodobně pod vlivem nápoje lásky. Asi tři měsíce po svatbě otěhotněla. V té době, podle Albuse Brumbála, přestala dávat Tomovi nápoj lásky, protože doufala, že se do ní mohl zamilovat a nebo, že s ní zůstane kvůli tomu, že s ní čeká dítě. Meropa se ale zmýlila a Tom ji opustil a ona skončila v Londýně. Tam prodala svůj jediný cenný majetek - medailonek po Salazaru Zmijozelovi, jehož skutečnou hodnotu neznala, pouze za 10 galeonů. Pak dala na Silvestra 1926 život budoucímu nejobávanějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi. Po porodu stačila pouze říct, že jeho jméno bude Tom po otci, Rojvol po dědečkovi a příjmení bude Raddle. Zemřela ani ne hodinu po porodu.


Morfin Gaunt

Morfin Gaunt byl jediným synem Rojvola a bratr Meropy, tím pádem strýc lorda Voldemorta. Spolu s otcem svou sestru týral. Když Morfin již žil sám v Malém Visánku, navštívil ho jeho synovec Voldemort, který mu ale neprozradil pravou identitu. Morfin si myslel, že vidí mudlu, Voldemortova otce. Voldemort svého strýce napadl kouzlem a vzal mu hůlku, se kterou zabil svého otce - Toma Raddle staršího a jeho rodiče. Pak vpravil do Morfinovy hlavy vzpomínku na vraždy tak, aby si myslel, že je spáchal on. Když vraždy vyšetřovalo ministerstvo kouzel, Morfin se k vraždám hrdě přiznal. Byl odsouzen na doživotní vězení v Azkabanu. Tam ho navštívil Albus Brumbál, když zjišťoval později informace o Voldemortovi. Našel falešnou vzpomínku a snažil se zasadit o to, aby byl Morfin osvobozen. Ten ale zemřel dřív, než došlo k rozhodnutí. Spolu s Morfinem vymřela mužská linie rodu Gauntů.


Raddleovi

Raddleovi byli mudlovskou rodinou, která bydlela v honosném sídle na kopci v Malém Visánku.


Thomas a Mary Raddleovi

Thomas a Mary Raddleovi jsou rodiče Toma Raddlea staršího a prarodiče lorda Voldemorta. Byli to nejbohatší a nejváženější občané Malého Visánku. Jejich syn s nimi žil po většinu života. Oba byli zabiti svým vnukem v roce 1942. Jejich jména nebyla uvedena v knize, ale ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ve scéně na hřbitově.


Tom Raddle st.

Tom Raddle st. byl otec lorda Voldemorta. Meropa Gauntová se do něj zamilovala, když často se svou přítelkyní Cecílií na výletech na koních zabloudili k domu Gauntových. Morfin Gaunt si toho všiml, a tak Toma napadl a byl proto uvězněn v Azkabanu. Když se do Azkabanu dostal i Rojvol Gaunt, Meropa podala Tomovi pravděpodobně nápoj lásky a později se vzali, což byl pro Malý Visánek velký skandál. Tři měsíce po svatbě Meropa otěhotněla a přestala Tomovi dávat nápoj lásky, protože si myslela, že už se do ní zamiloval. Zmýlila se a Tom ji opustil a nikdy se nedozvěděl o svém synovi. Nikdy se už neoženil, protože se s Meropou nikdy ani nerozvedl a už ji nikdy neviděl. Byl zabit svým synem v roce 1942 spolu se svými rodiči. Z vražd byl obviněn Morfin Gaunt, kterému Voldemort vpravil falešnou vzpomínku. Mudlové obvinili Franka Bryceho, ale protože na tělech nebyly žádné stopy po otravě, zastřelení, či něčem podobném, byl pro nedostatek důkazů propuštěn. Obyvatelé Malého Visánku ale pořád věřili, že je zabil.