Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Weasleyovi

Weasleyovi

Weasleyovi jsou fiktivní rodina z románu britské spisovatelky J. K. Rowlingové Harry Potter.

Weasleyovi jsou jednou z mála posledních čistokrevných kouzelnických rodin. Kvůli svým postojům jsou ale mezi smrtijedy považováni za krvezrádce, a tak jsou řazeni do stejné kategorie jako mudlové. Všichni Weasleyovi byli studenty Nebelvíru a téměř všichni se stali členy Fénixova řádu.Obsah [skrýt]
1 Členové rodiny
2 Členové přiženěním nebo přivdáním
2.1 Fleur Delacourová
2.2 Gabrielle Delacour
2.3 Další
3 Další členové rodiny
3.1 Tetička Muriel
3.2 Gideon a Fabián Prewettovi
4 Vnoučata manželů Weasleyových
4.1 Rose Weasleyová
4.2 Hugo Weasley
4.3 Victoire Weasleyová
4.4 Další vnoučata
5 Doupě
6 Zvířata
7 Ford Anglia
8 RodokmenČlenové rodiny
Arthur Weasley - otec
Molly Weasleyová - matka
Bill Weasley - syn
Charlie Weasley - syn
Percy Weasley - syn
Fred Weasley - syn, dvojče George
George Weasley - syn, dvojče Freda
Ron Weasley - syn
Ginny Weasleyová - dcera


Členové přiženěním nebo přivdáním


Fleur Delacourová

Fleur Isabelle Delacourová byla studentkou francouzské Akademie čar a kouzel v Krásnohůlkách, již reprezentovala na turnaji tří kouzelnických škol, pak zaměstnankyní kouzelnické banky Gringottových a manželkou Billa Weasleyho. Její otec je nepojmenovaný francouzský muž, matka je Apolline Delacour, po které Fleur i její sestra zdědily krásu - Apolline je totiž půlvíla, čímž jsou obě sestry čtvrtvíly.

Poprvé se objevila ve čtvrtém díle, kde se stala šampionkou Krásnohůlek v turnaji tří kouzelnických škol. Nejdřív se jí nelíbilo, že se Harry stal čtvrtým šampionem, svůj názor ale změnila, když zachránil její sestru při druhém úkolu, když se to Fleur nepodařilo. Kvůli Bartymu Skrkovi ml., který byl přestrojen za Moodyho, skončí Fleur v turnaji jako poslední. Po skončení studia v Krásnohůlkách vezme práci u Gringottových, kde se lépe seznámí s Billem, se kterým se později k nelibosti paní Weasleyové a Ginny zasnoubí. Myslely si totiž, že Fleur Billa ve skutečnosti nemiluje. To se ale změnilo po tom, co Billa napadl Fenrir Šedohřbet a Fleur s ním i nadále zůstala.

V sedmém díle se Bill a Fleur vezmou právě v den, kdy je ministerstvo kouzel obsazeno Voldemortem a smrtijedy. Později poskytly ve svém domě - Lasturové vile - úkryt hlavní trojici a několika dalším uprchlíkům. Oba jsou členy Fénixova řádu, a proto se zúčastnili bitvy o Bradavice. Spolu s Billem mají tři děti - Victoire, Dominiquea a Louise.


Gabrielle Delacour

Gabrielle Delacourová je mladší sestrou Fleur, tím pádem i švagrovou všech dětí manželů Weasleyových, Harryho Pottera a Hermiony Grangerové. Poprvé byla zmíněna ve čtvrtém díle, kdy byla při druhém úkolu turnaje tří kouzelnických škol "unesena" jezerními lidmi jako to nejcennější, co má šampionka Fleur Delacourová, její sestra. Sestra ji ale nezachránila kvůli napadení ďasovci a byla zachráněna Harrym, ke kterému za to stále Fleur cítí vděk. V době svatby její sestry a Billa v sedmém díle jí bylo jedenáct let. V šestém díle Fleur tvrdí, že od té doby, co ji Harry zachránil, o něm pořád mluví. Spolu s Ginny jdou Fleur a Billovi za družičky.


Další
Angelina Johnsonová, manželka George
Hermiona Grangerová, manželka Rona
Harry Potter, manžel Ginny
Audrey Wesleyová, manželka Percyho


Další členové rodiny


Tetička Muriel

Muriel je teta Molly Weasleyové a prateta jejích dětí. Podle Rona je velmi drzá, když se s někým baví. Osobně se v knize objeví poprvé v sedmém díle na svatbě Billa a Fleur, kde ji také potká poprvé Harry. Mluví s ní a s Elfiasem Dóžetem o novém životopisu Albuse Brumbála od Rity Holoubkové. Půjčila také Fleur na svatbu čelenku vyrobenou skřety, poskytla svůj dům Fénixovu řádu při přepravě Harryho od Dursleyových, po tom, co upadli Weasleyovi v nemilost ministerstva jim i několika dalším poskytla úkryt ve svém domě, jehož strážcem tajemství se stal Arthur Weasley.


Gideon a Fabián Prewettovi

Gideon Prewett a Fabián Prewett byli bratry Molly Weasleyové a členy původního Fénixova řádu. Byli zabiti několika smrtijedy včetně Antonína Dolohova bez boje. Harry dostal k sedmnáctým narozeninám od Weasleyových hodinky (jak je v kouzelnickém světě tradicí), které patřily Fabiánovi.
Cedrella Weasleyová, roz. Blacková - manželka Septima Weasleyho, kvůli tomu byla odstraněna z rodokmenu Blackových
Septimus Weasley - dědeček Weasleyových dětí, manžel Cedrelly Blackové
Stýc Bilius - zemřel po tom, co údajně viděl smrtonoše
Ignatius Prewett - manžel Lucretie Blackové
Lancelot - bratranec Muriel, který pracoval u svatého Munga a řekl jí, že Ariana Brumbálová tam nikdy nebyla
Mollyin druhý bratranec je moták, účetní. Rodina o něm nikdy nemluví. Na stránkách J. K. Rowlingové bylo uvedeno, že měl mít dceru Mafaldu, která měla bydlet u Weasleyových, chodit do Bradavic a být sokyní Hermiony, co se týče učení. Nakonec byla ale z knihy odstraněna.
Apolline Delacourová a pan Delacour - rodiče Fleur a Gabrielle


Vnoučata manželů Weasleyových

Rose Weasleyová

Rose Weasleyová je nejstarším dítětem Rona Weasleyho a Hermiony Weasleyové. V epilogu sedmého dílu jde do svého prvního ročníku v Bradavicích. Je stejně stará jako syn Harryho a Ginny Albus a vypadá to, že má stejný "mozek" jako její matka. Sdílí také Albusovy starosti o tom, že bude zařazená do Zmijozelu a tváří se chmurně, když její otec žertuje, že ji vydědí, jestli nebude zařazená do Nebelvíru. Je také navedena, aby nekamarádila se Scorpiusem Malfoyem, synem Draca Malfoye a aby ho porážela ve všech zkouškách, jak to dělala její matka s jeho otcem. Má také mladšího bratra Huga.


Hugo Weasley

Hugo Weasley je uveden v epilogu sedmého dílu jako syn Rona a Hermiony. Je jejich nejmladším dítětem a je zhruba stejně starý jako dcera Harryho a Ginny Lily, proto ještě nechodil do Bradavic.


Victoire Weasleyová

Victoire Weasleyová (nar. 2. května 2000) je nejstarším dítětem Billa a Fleur Weasleyových a zároveň nejstarším vnoučetem Molly a Arthura Weasleyových. Je pojmenována Victoire, protože se narodila v den výročí bitvy o Bradavice (Victoire znamená ve francouzštině, rodném jazyku její matky, vítězství). Je zmíněná v epilogu sedmého dílu, kdy ji syn Harryho a Ginny James vidí, jak se líbá s Teddym Lupinem, synem Remuse Lupina a Tonksové, kmotřencem Harryho. Je po své matce z jedné osminy víla.

Další vnoučata
James Potter, syn Harryho a Ginny
Albus Potter, syn Harryho a Ginny
Lily Potterová, dcera Harryho a Ginny
Dominique Weasley, syn Billa a Fleur
Louis Weasley, syn Billa a Fleur
Fred Weasley, syn George a Angeliny
Roxanne Weasleyová, dcera George a Angeliny
Molly Weasleyová, dcera Percyho
Lucy Weasleyová, dcera Percyho


Doupě

Doupě je rodinný dům Weasleyových, který leží ve vesnici Vydrník svatého Drába, kde bydlí také Láskorádovi, Diggoryovi a další kouzelnické rodiny. Má sedm pater a podle knihy vypadá jako, že drží pohromadě jenom díky kouzlům. Harry při své první návštěvě tvrdí, že je to ten nejlepší dům, jaký kdy viděl, a pak se stane jeho druhým nejoblíbenějším místem po Bradavicích. Nějakou dobu dům také sloužil jako hlavní štáb Fénixova řádu.


Zvířata
Arnold - Ginnyina trpaslenka, kterou si koupila v Kratochvilných kouzelnických kejklích
Errol - rodinná sova Weasleyových, kvůli svému věku má již problém létat na delší vzdálenosti nebo s hmotnějšími zásilkami
rodinný ghúl - bydlí v podkroví, v sedmém díle ho vydávali za Rona, který se nedostavil do Bradavic a byl s Harrym
Hermes - sova Percyho, dostal ho za to, že se stal prefektem
Papušík (Pašík) - malá hyperaktivní sova Rona, kterou dostal od Siriuse Blacka jako náhradu za Prašivku. Jméno Papušík mu dala Ginny, Ron to zkrátil na Pašík.
Prašivka - krysa, která byla v rodině po dvanáct let, nejdříve patřila Percymu, pak Ronovi. Ve skutečnosti to byl Petr Pettigrew.


Ford Anglia

Arthur Weasley vlastnil automobil značky Ford Anglia, který dokonale přeměnil, zvětšil jeho prostor, auto může létat, stát se neviditelným. Tímto autem dostanou ve druhém díle Fred, George a Ron Harryho od Dursleyových. Pak ho Harry a Ron použijí k tomu, aby se dostali do Bradavic poté, co se nedostanou na nástupiště devět a tři čtvrtě. Kvůli tomu má pak pan Weasley problémy, protože auto viděli mudlové. Ke konci druhého dílu auto zachrání Rona a Harryho, když šli k Aragogovi a jeho děti ho chtěli sníst.


Rodokmen BlackoviSeptimus Weasley Cedrella Black Prewettová Prewett Ignatius Prewett Lucretia BlackApolline Delacour Monsieur Delacour Bilius Weasley Arthur Weasley Molly Prewettová Gideon Prewett Fabian Prewett Lily Potterová James PotterGabrielle Delacour Charlie Weasley Fred WeasleyFleur Delacourová Bill Weasley Percy Weasley George Weasley Angelina Johnsonová Hermiona Grangerová Ron Weasley Ginevra Weasleyová Harry PotterVictoire Weasley Dominique Weasley Louis Weasley Fred Weasley Roxanne Weasley Rose Weasleyová Hugo Weasley James Potter Albus Potter Lily Potter