Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Azkaban

Azkaban

Azkaban, neboli Azkabanské vězení je v sérii knih o Harry Potterovi kouzelnický žalář pro nejhorší zločince.
Přeskočit
Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

Věznice se nachází na ostrově uprostřed Severního moře, proto je velmi těžké z ní uprchnout. Trestance zde střeží mozkomorové – stvůry, které vysávají z lidí štěstí a všechny veselé vzpomínky. Vězni jsou nuceni znovu a znovu prožívat nejhorší okamžiky svého života, mnoho z nich proto brzy propadne zoufalství a zemře, jiní zešílí.

Zde byl také vězněn Rubeus Hagrid (na konci druhého dílu – Harry Potter a Tajemná komnata, když se ministerstvo kouzel domnívalo, že Tajemnou komnatu otevřel on) a Sirius Black, který byl první, komu se podařilo odsud utéct (Harry Potter a vězeň z Azkabanu). Když zlý černokněžník lord Voldemort znovu povstal, získal si mozkomory na svou stranu. Ti dovolili uprchnout deseti jeho nejvěrnějším příznivcům – smrtijedům – a poté opustili Azkaban a dali se do jeho služeb (Harry Potter a Fénixův řád).