Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Nástupiště devět a tři čtvrtě

Nástupiště devět a tři čtvrtěNástupiště devět a tři čtvrtě je vlakové nástupiště, vyskytující se v románu britské spisovatelky J. K. Rowlingové o čarodějnickém učni Harry Potterovi.

Nástupiště se nachází na londýnském nádraží King's Cross, ovšem obyčejným lidem je jeho existence utajena. Slouží pouze úzké kouzelnické komunitě a zejména kouzelnickým studentům, kteří se pomocí vlaku stavícícho na tomto nástupišti (tzv. Bradavického expresu) každoročně dopravují do Školy čar a kouzel v Bradavicích.

Lze se na něj dostat jen přes přepážku mezi nástupišti devět a deset.


Faktické informace

Nástupiště 4 a 5 reprezentující ve filmech o Harry Potterovi nástupiště 9 a 10.
Ceduli s označením "Platform 9¾" je možné nalézt za nástupištěm 9, směrem ven z budovy (lze se orientovat dle směrové tabule "St.Pancras")
Nástupiště 9 a 10 neleží v jedné budově - tedy nejsou uprostřed budovy, jak J. K. Rowling zamýšlela a jak je vyobrazeno ve filmu. Filmové nástupiště číslo 9 a 10 je nutné hledat uprostřed hlavní budovy nádraží King's Cross. Ve skutečnosti je tak reprezentují nástupiště 4 a 5.