Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Nemocnice svatého Munga

Nemocnice svatého Munga

Nemocnice svatého Munga pro kouzelnické choroby a úrazy je fiktivní nemocnice ve světě Harryho Pottera britské spisovatelky J. K. Rowlingové. V nemocnici nejsou lékaři, ale kouzelničtí léčitelé, kteří nosí citronově zelené hábity. Byla založena léčitelem Mungem Bonhamem.

Budova

Budova nemocnice se nachází v centru Londýna ve velkém, starobyle vyhlížejícím domě z červených cihel. Na pohled se jedná o dávno zavřenou budovu firmy Brka a Máčel s. r. o., ale kouzelníci vědí, že když vhodně osloví jednu konkrétní figurínu ve výloze, ta jim nenápadně kývne a oni mohou projít výlohou. Po tomto vstupu se návštěvník ocitne ve velkém atriu, ve kterém mimo jiné visí velký portrét Dilysy Derwentové, slavné léčitelky a ředitelky Bradavic. V atriu jsou také velké informace.


Rozdělení nemocnice
Přízemí - nehody s kouzelnými předměty
býbuchy kotlíků
zpětné plameny z hůlek
havárie košťat aj.
1. patro - zranění způsobená kouzelnými tvory
kousnutí
žihadla
popáleniny
zapíchnuté bodliny aj.
2. patro - kouzelné infekce
nakažlivé choroby (dračí spalničky, mizící nemoc, ječivá plíseň)
3. patro - otravy způsobené lektvary a bylinami
vyrážky
zvracení
neovladatelné chichotání aj.
4. patro - trvalá poškození způsobená zaklínadly
neodstranitelné kletby
uřknutí
nesprávně použitá kouzla aj.
5. patro - bistro pro návštěvníky/nemocnická prodejna


Nemocnice v příběhu
Přeskočit
Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.


V pátém díle o Vánocích navštíví Harry, Hermiona, Weasleyovi a část Fénixova řádu Artura Weasleyho kterého předešlý den téměř smrtelně pokousal had Nagini. Harry se na oddělení neodstranitelných kledeb setkává i se Zlatoslavem Lockhartem.