Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Podpořte Harry Pottera
umístěte na své stránky ikonku
Nedávám sem svůj e-mail protože si myslím kolik lidí ho bude chtít .. ale kdyby někdo chtěl nějaké informace nebo spřátelení pište na něj :)

Milada.rozkova@seznam.cz
 
 
 

Prasinky

Prasinky

Prasinky jsou fiktivní vesnicí, vyskytující se v románu J.K. Rowlingové o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.

Jedná se o poslední čistě kouzelnickou vesnici ve Velké Británii. Od 3. ročníku ji studenti Školy čar a kouzel v Bradavicích mohou pravidelně navštěvovat (se souhlasem rodičů, nebo zákonného zástupce). Návštěva se koná několikrát do školního roku. Prasinky jsou od Bradavic vzdáleny asi jednu míli.
Je v nich také nádraží, jednoúčelové vlakové dráhy z Londýna, z King Cross, Nástupiště 9 a 3/4, kterým přijíždí studenti do školy.Obsah [skrýt]
1 Podniky a budovy v Prasinkách
Podniky a budovy v Prasinkách

U Tří košťat

Hostinec známý máslovým ležákem. Je nejoblíbenějším místem Prasinek. Výčepní je přitažlivá madame Rosmerta žijící nad hospodou. Harry se tam dozví že Sirius Black je jeho kmotr.


U Džina v láhvi

Obchod s kouzelnickým potřebami, zároveň i jejich opravna. Velmi oblíbený obchod studentů Bradavic.
V šestém díle se zmiňují Fred a George Weasleyovi, že by chtěli podnik koupit a zřídit tak pobočku svého rychle rozvinutého obchodu stejného rázu: Kratochvílné kouzelnické kejkle.

Žertovné předměty u Taškáře

Různé žertovné předměty. Často zde nakupují Fred a Georg Weasleyovi se svým kamarádem Leem Jordanem.


U Prasečí hlavy

Špinavá hospoda, ve kterém je výčepní Brumbálův bratr Aberforth. Ten takto poskytuje dočasný azyl společensky neuznávaným osobám: schází se tam různé ježibaby... Nikdy ale nevíte, kdo vás poslouchá... Je tam tak špinavo, že se doporučuje vzít si tam vlastní sklenice.
Konala se tam první schůzka Brumbálovy armády.Z Prasečí hlavy vede i cesta do Bradavic přes Arianin portrét a v sedmém díle přes portrét přišel do Prasečí hlavy i Neville Longbottom.


Medový ráj

Medový ráj je kouzelnická cukrárna. Prodávají zde kouzelnické cukroví všech druhů.
Ve sklepě podniku začíná tajná chodba, která vede do Bradavic (končí za sochou jednooké čarodejnice).


Chroptící chýše

Chroptící chýše je budova, kam vede tajná chodba začínající u Vrby mlátičky. Byla používána vlkodlakem a profesorem v Bradavicích Remusem Lupinem.

Soví pošta

Sovy všech druhů a velikostí.


Písařské brky všeho druhu

Tento obchod leží na hlavní ulici. Prodávají zde brky a pergameny všech druhů.

Čajovna madame Pacinkové

Tichá čajovna pro zamilované páry.
Harry sem šel s Cho Changovou, která tam předtím chodila s Cedrikem Diggorim